DFU Moduna Almadan Redsn0w Jailbreak Nasıl Yapılır?

DFU Moduna Almadan Redsn0w Jailbreak Nasıl Yapılır?
6 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 3.499 kez okundu.

Dün yayınlanan ve Redsn0w‘a yeni eklenen bir özelliği kazandıran Redsn0w 0.9.14b2 sürümü, cihazlarında “Home” diye adlandırılan ana menü tuşu veya güç düğmesi çalışmayanlar için getirdiği çözümle hayli dikkat çekti. Uygulama içerisinde yer alan bu yeni özellik ile Redsn0w jailbreak adımları içinde DFU moda’a alma adımlarına ihtiyaç olmaksızın cihazınızı jailbreak yapabileceksiniz. Redsn0w‘a göstereceğiniz ve halen kullanmakta olduğunuz iOS sürümüne ait IPSW dosyasını işleyecek ve bu dosya üzerinden cihazınız otomatik olarak DFU moduna alınmış, jailbreak yapmaya da hazır hale gelecek. Yazımızın devamında işlemlerin adım adım nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

DFU Mod

Birinci Adım: Redsn0w Jailbreak sayfamızdan RedSn0w 0.9.14b2 sürümünü indirin.

Redsn0w none DFU

İkinci Adım: Redsn0w’u çalıştırıyoruz ve Extras > Even more > DFU IPSW butonuna tıklıyoruz. Açılır bir pencerede bilgiler ve altında “Ok” butonuna basıp diğer adıma geçiyoruz.

Redsn0w none DFU

Üçüncü Adım: Şimdi bilgisayarınızda daha önce indirmiş olduğunuz orjinal IPSW dosyasını göstermeniz gerekecek. Mesela iPhone 4 cihazına sahipsiniz ve iOS sürümünüz 5.1.1 buna göre iOS 5.1.1 firmware dosyasını uygulamaya göstermelisiniz.

Redsn0w none DFU

Dördüncü Adım: Bu aşamada uygulama IPSW dosyasını işleyecek ve içine DFU mod işleminin kod parçacıklarını yükleyecek. İşlem sonrası gösterdiğiniz IPSW dosyası hangi dizindeyse aynı dizine hazırlanmış bir başka restore dosyasını oluşturmuş olacak. Örneğin ENTER_DFU_iPhone3,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw şeklinde bir dosya yer alacak.

Redsn0w none DFU

Beşinci Adım: İşlenmiş olan IPSW dosyamızın hazır olduğunu ve hangi dizinde olduğunu gösteren uyarıya “Ok” diyerek devam ediyoruz.

Altıncı Adım: Şimdi cihazımız bilgisayara bağlı halde iTunes’u açıyoruz. Klavyemizde yer alan Shift+Restore (geri yükleme) bununa aynı anda basıyoruz ve açılan pencereden az önce oluşturulan yeni restore dosyasını gösteriyoruz. Bu aşamadan sonra cihazımızın ekranı siyah bir halde olacak ve yaptığımız restore işlemi tamamlanmış olacak. Yani cihaz DFU moduna alınmış olacak.

Yedinci Adım: Şimdi Redsn0w’u açarak ana penceresinde yer alan “Jailbreak” butonuna basıp jailbreak adımlarına geçebilirsiniz.

Bu kolaylıktan yararlanan güç düğmesi veya ana menü tuşu çalışmayan arkadaşların göüşlerini özellikle merak ediyoruz.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz.

Etiketler:

DFU Moduna Almadan Redsn0w Jailbreak Nasıl Yapılır? Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. ulasnowitzki dedi ki:

  çalışmıyor kıscası dediğiniz siyah ekran gelmiyor.

 2. barıs gunduz dedi ki:

  cihaza olusan enter…ipsw ı yukledım cıhaz sıyah ekranda kaldı ne acılıyor ne jaılbreak oluyor

 3. KENAN KAYMAKÇIOĞLU dedi ki:

  yaa telefonum dfu modda kaldı şu anda itunes bile görmüyo telefonu ne yapmam gerekli

 4. kenankaymak dedi ki:

  valla recovery moda sokuyor bu ayar dfu moda sokmuyor hiç bi işe yaramıyor ne yapıcaz yaa

 5. Freez3 dedi ki:

  Senin verdiğin, paylaştığın şey yüzünden şuanda iPod’umda apple logosu bile çıkmıyor. Ne recovery’e giriyor ne de dfu ya. Çok araştırdım, şuanda soft dfu modunda. Bundan çıkartmak da mümkün değil. Çözümünü istiyorum hemde hemen !

 6. halil_kurt_1991 dedi ki:

  yahu arkadaşlar teknoloji önünüzde kullanmayı bilmiosunuz. nasıl yapamadınız ya. teşekkürler admin bozuk power tuşumla jailbreak yaptım.

 7. erdem dedi ki:

  arkadaşım nası yaptın moda aldıktan sonra tekrar orta tuşa basmanı istiyo

 8. Recep dedi ki:

  Dediğin gibi restoreden sonra dfu modda kaldı ama justboot algılamıyor dfu modunda olmasına rağmen.dfu moddan çıkamayan arkadaşlar itunesten geri yükle diyin

 9. arda dedi ki:

  sakın iphone5s dfu moduna almayın

 10. jailbroker dedi ki:

  cihaz itunes ve logosu altında da usb ile kaldı yardım edın lutfeeen napcamı bilmiyom bisiy olmuyo

 11. cem dedi ki:

  siyah ekran geliyor itunes kablosu bağla geliyor sonra kalıyor

Sayfa başına git