Google’ın Yeni Logosu ve Özellikleri

Google’ın Yeni Logosu ve Özellikleri
3 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 738 kez okundu.

Her gün milyarlarca kez arama yapılan Google yeni logosuna geçtiğini yayınladığı videoda açıkladı. Her gün girdiğimiz ve adeta beynimize kazınan logoda ufak font değişiklikleri yapılmış. Yeni logo eskisine nazaran daha interaktif bir görünüme sahip ve tüm markaları temsil etme özelliğine sahip.

Yapılan bu değişim Google yetkilileri tarafından şu şekilde açıklandı: “Bugün yeni logomuzu tanıtıyoruz ve gerçeği size yansıtan sistemlerimizin nasıl çalıştığını anlatıyoruz. Görebileceğiniz gibi, şu an sadece bilgisayarların ve birkaç farklı platformun Google’a girerken karşılaştığı ana giriş ekranınında bulunan logomuzu değiştirmedik. Bu değişim aslında sadece bu kadar yüzeysel değil. Yeni logomuz, artık Google’ın bulunduğu bütün platformlarda (kendi kendini sürebilen araç ekranlarından küçücük ekrana sahip saatlere kadar) bu logoyu kullanacak. Yani bütün logolarımızı tek bir logo haline getirdik.”

gnew

Yeni logo bizlere neler getirecek?

Yeni logo ile birlikte Google’ın aslında neler yapabildiğini çok daha rahat bir şekilde görebileceğiz. Bilmediğimiz birçok özellik logo sayesinde tanıtılacak. Örneğin; Google’ın yeni renkli mikrofonu arama yapmanızı çok daha kolaylaştıracak. Aslında sizin neyi aramak istediğinizi önceden sezecek ve size en uygun sonuçları getirecek.

Birçok uygulamada ve web sitesinde favicon olarak küçük mavi g harfi kullanılırken artık renkli büyük G ile karşılaşacağız.

Google daha önce de birçok logo değişikliğine gitmiş olsa da ilk defa bu derece interaktif bir logoya imza attı. Şu anda logonun tanıtımlarını kendi siteleri üzerinden yayınlanan doodlelar üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git