iOS 6 Servis Yok Sorununu Nasıl Düzeltirim?

iOS 6 Servis Yok Sorununu Nasıl Düzeltirim?
14 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 6.882 kez okundu.

Her üst sürüme geçildiğinde, iOS’ta mutlaka bir sorunla karşılaşır olduk. iOS 6’ya geçen birçok  iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 2 ve The New iPad kullanıcısının baş belası da Servis Yok sorunu olmaya başladı. Bu yazımızda iOS 6 Servis Yok sorununu nasıl çözebileceğinize dair ipuçları vermeye çalışacağız.

iOS 6 servis yok sorunu nasıl çözülür?

Aşağıdaki adımları uygulamadan önce cihazınızın yedeğini almayı lütfen unutmayın!

Servis yok sorununun çözümü için uygulanabilecek il yol ağ ayarlarını sıfırlamak olacak. Ağ ayarlarını sıfırlamak için, önce Ayarlar > Genel > (En Altta) Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını izleyin ve onaylayarak ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Telefonunuzun şifresi varsa şifrenizi girin (güvenlik amaçlı) ve Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tekrar dokunarak sıfırlayın. (Bu işlemlerin ardından Wi-Fi şifreleriniz vs. gidecektir, bundan dolayı yedek almanızı önermiştik.)

Eğer Servis Yok sorunu hâlâ devam ediyorsa cihazınıza geri yükleme yapmanız gerekecektir.

Etiketler:

iOS 6 Servis Yok Sorununu Nasıl Düzeltirim? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Makbule dedi ki:

  Bu yazdıgınız şeyleri denedim ama hala sebeke sorunum devam ediyo bana 2 gün öncesinde telefona mesaj olarak ımeı numarasının kayıt dısı oldugu söylendi acaba ondan olabilirmi diye düşünüyorum acil yardım lütfen

 2. yılmaz durmuş dedi ki:

  telefonum appel 4s servis yok veriyor ne yapmam gerek allaha emanet olun

 3. Mustafa Akgül dedi ki:

  Benim telefonum apartman boşluğunda servis yok diyo sonra dışarı çıkınca bu servis yok sorunu düzelmesi 10dakikayı buluyo bazen kapatıp açınca düzeliyo neden yapar

 4. samet gündüz dedi ki:

  arkadaşlar bende de ipad 4 yeni nesilde yaptı …IME kaçak görünüyo kayıt yaptırmak gerekiyor ve açılması 3 günü buluyor..

Sayfa başına git