Sn0wbreeze 2.9.2 iOS 5.1 Jailbreak

Sn0wbreeze 2.9.2 iOS 5.1 Jailbreak
10 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.390 kez okundu.

(Yazının devamındaki güncellemeyi okuyun) Geçen gün düzenlenen Apple etkinliğinde Yeni iPad ve Apple TV cihazlarının yeni modellerinin tanıtılmasının ardından iOS 5.1 sürümü de yayınlanmıştı. Üzerinden bir gün geçmesi ile beraber Dev Team A4 cihazlar için tethered jailbreak’in Redsn0w 0.9.10b6 ile mümkün olduğunu duyurmuştu. Bugün de Sn0wbreeze 2.9.2 sürümü yayınlandı. A5 cihazlar için tethered yahut untethered jailbreak‘in iOS 5.1 sürümü için bulunmadığını ve Apple’ın iOS 5.0.1 sürümünün imzalanmasını durdurduktan sonra A5 cihazların iOS 5.1 sürümüne geçiş sonrası eski sürüme düşürülemeyeceğini de ayrıca belirtmeliyiz. Bu nedenle Sn0wbreeze 2.9.2 ile jailbreak yapılacak cihazların sadece A4 işlemciler olduğunu A5 işlemcili cihazların eğer jailbreak isteniyorsa iOS 5.1 sürümüne geçmemeleri gerektiğini vurgulamak isteriz.

Sn0wbreeze 2.9.2 iOS 5.1 Jailbreak

Sn0wbreeze 2.9.2 ve Özellikler

 • 3GS/iPod Touch 3/A4 kullanıcıları için iOS 5.1 (9B176) jailbreak desteği
 • iPhone 3GS old-bootrom sahipleri için iOS 5.1/9B176 untethered jailbreak imkanı.
Sn0wbreeze 2.9.2 jailbreak uygulamasını bu konudaki sabit konumuzdan indirebilir aynı konudan da resimli, videolu ders olarak görebilirsiniz.
#Güncelleme (13.03.2012): Apple TV 2 4.4.3 & 4.4.4 sürümlerinin de dahil edildiği Sn0wbreeze 2.9.3 sürümü yayınlandı. Yeni konuya buradaki linkten erişebilirsiniz.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz

Etiketler:

Sn0wbreeze 2.9.2 iOS 5.1 Jailbreak Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. trololollo2 dedi ki:

  İyi akşamlar memocan ben iphone 4, 2.10.04 jailbreak ios 5.0.1 gevey + ultrasnow kullanıcısıyım bi kaç sorum olucak öncelikle bu sürüme sorunsuz benimle aynı özelliklere sahip kişiler var mı? ona göre geçmeyi düşünüyorum ve 2.10.04 lerde yaşanan tek bar sorunu çözülmüş müdür çok merak etmekteyim ultrasn0w un yediği elektrikle fabrika kurardık şimdiye..

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Bu sürümde gevey’iniz çalışmayacaktır, uyumlu değil çünkü. Geveyli olduğu müddetçe bataryadan konfor beklememek lazım sürüm farkından kaynaklı değil çünkü

 3. trololollo2 dedi ki:

  5.0.1 sürümünde olduğu gibi firmware koruyarak update edemiyor muyuz 5.1’e anlamadım o kısmını? şuan 5.0.1 i 2.10.04 fw de geveyle kullanabilmekteyim.

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Her şey basebandle bitmiyor iOS 5.1 sürümünde çalıştığına dair sitesinden bilgi alamadık ve yazmıyor. Bu nedenle yükseltin diyemiyorum, sn0wbreeze ile custom oluşturup deneyebilirsin.

 5. ibrhm dedi ki:

  A5 iOS 5.1 için jailbreak gelicek mi acaba?

 6. trololollo2 dedi ki:

  Yapanlar olursa denerim aceleye ve riske gerek yok neyse iyi akşamlar:)

 7. elmadoktoru dedi ki:

  @ibrahim, Bilemiyoruz, çalışıyorlardır herhalde herhangi bir açıklama yok şu anda

 8. harun__ dedi ki:

  ben bu gün 5.1 e geçtim 3gs te. hız olarak ve şarj süresi olarak gerçekten düzelmeler mevcut. ben beğendim jailbreak kullanmayan biriym o yüzden sıkıntım yok…

 9. elmadoktoru dedi ki:

  Hayırlı olsun harun, iyi günlerde kullan

 10. Önder dedi ki:

  Merhaba, 3GS baseband 4.26.08 ile sn0wbreeze kullanarak 5.1′ e Turkcell simkart takılıyken 3.0.1 jailbreakli ve unlocklu versiyondan, Hactivation seçeneğiyle birlikte update ettim. Ancak telefonu açıp Cydia’ya girdiğimde “Preparing Filesystem” yazısı çıkıyor ve yaklaşık 1 dakika sonra telefon reboot ediyor. Ardından iPhone ile standart olarak gelen bütün aplikasyonlar da dahil (Safari, youtube, mesajlar vs) her şey siliniyor. 1-2 tane şey kalıyor (Music gibi) Tekrar tekrar sn0wboard kullandım ama sonuç hep aynı. Rehberim, mesajlarım, fotoğraflarım falan şu anda tamamen silindi zaten, restore edince de gelmiyor. Ama onu bir kenara koyuyorum, şu anda Cydia açılırken her şeyi sildiği için telefonum tamamen kullanılamaz hale geldi. Çözümü var mıdır?

 11. elmadoktoru dedi ki:

  Hiç rastlamadığım bir sorun, başka bir sürüme shsh kaydınız varsa denermisiniz.

 12. Adnan Demirören dedi ki:

  Başka bir sitede okuduğum habere göre bu jailbreak 3GS içinmiş. Yani iPhone 4 – 4S , iPod Touch 4.nesil kullanıcılarına henüz tethered(bilmeyenler için tethered : her şarjın bittiğinde/telefonu-ipodu kapatıp açtığında/reset attığında jailbreak gidiyor tekrar bilgisayara bağlıcan programı çalıştırcan da jailbreak’li olarak reboot edicek) jailbreak’i mevcutmuş… Daha bekliyoruz…

 13. Doğuhan dedi ki:

  Kardeş dediğin gibi jb yaptım bitirdim ibooty kullandım onuda yaptım cydia acılıyodu telefonu acıp kapattıp sonra cydıa ve safarı acılır gıbı oluyo sonra kapanıyo ne yapmam lazım sürümüm 5.1 iphone 3gs

 14. elmadoktoru dedi ki:

  Telefonu artık her kapatıp açtığınızda ibooty bağlayıp aynı işlemi yapmanız lazım kalıcı jailbreak değil bu.

Sayfa başına git