UDID Kaydı Yapanların Hesabını Kapatabilir

UDID Kaydı Yapanların Hesabını Kapatabilir
20 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 978 kez okundu.

Apple’ın geliştiriciler için UDID kaydı olarak tanımladığı ve her geliştici hesap sahibine 100 tane cihaza kadar UDID kaydı tanımlama izni verdiğini biliyorsunuz.Üyelik süresi boyunca iOS beta sürümlerini yükleme imkanı bulunan UDID kaydı yaptırılmış cihazların iOS beta sürümlerini yükleyebilmelerinin istismar edilmesi üzerine Apple yeni bir yola başvuruyor. Bundan böyle developer hesabı olan kullanıcıların elde ettikleri 100 cihaza UDUD kaydı yapmak sureti ile iOS betaların yüklenmesinin kapısını özel olarak tanımlanmış UDID kodu üzerinden sağlayacak. Tabi developer hesabı olup ücret karşılığı veya ücretsiz olarak UDID kaydı yapmış olan kullanıcılar bu kayıtları gözden geçirmeleri istenecek.

illegal udid kaydına yasak geliyor

Apple tek ve özel UDID bilgisi oluşturarak iOS beta yüklenmiş cihazlarda internete açık uygulama, oyun vb. tüm uygulamaların çalışabilmesi için tanımlanmış özel UDID numarasının girilmesini isteyek. Aksi halde internete açılan hiç bir uygulama çalışmayacak. Bunun dışında kaçak olarak UDID kaydı yapılmış cihazların da tespiti üzerine çalışılacak. Bu sebeple developer hesap sahipleri yaşanacak olumsuz sonuçların sorumluluğunu almamak istiyorlarsa bu tür kayıtlardan uzak durmaları gerekecek. Diğer yandan son kullanıcı noktasında da çeşitli sorunları yaşayabileceğinizi düşünerek iOS 5 beta sürümlerinden eğer developer hesabınız yoksa uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

UDID Kaydı Yapanların Hesabını Kapatabilir Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. yusuf tuncil udıt dedi ki:

  bana verdiği ilk cvp bu
  Access denied

  You do not have access to the page you requested.

  Return to the iOS Dev Center
  sonra bir sonrakine tıkladım mı
  We are unable to process your request.

  Please go back to the previous page, or quit your browser and try your request again.
  bunu veriyor bir önceki sayfayı atıyor

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Diğer konudan size yazdım buradan da tekrar edeyim;
  Siz developer hesabını 99$ vererek aldığınızın üzerinden 1 sene geçmediyse bu durumda apple support kısmından kendilerine mail atmanızda fayda var.

Sayfa başına git