Ofis Dosyalarınızı Websitenizde Yayınlayın

Ofis Dosyalarınızı Websitenizde Yayınlayın
6 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 829 kez okundu.

windows live skydriveMicrosoft’un SkyDrive özelliğini genelde bilmeyen yoktur, şimdi bu özellik geliştirilerek çok daha özellikli bir halde kullanıcılarının hizmetinde. Eğer bir website sahibiyseniz sayfanızda excel, word gibi ofis dosyalarınızı göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken 25GB’lık ücretsiz SkyDrive alanınıza paylaşmak istediğiniz dosyalarınızı yüklemek ve her bir dosya için ayrı ayrı görüntüleme, düzenleme izinleri belirlemek sureti ile wen sayfanıza embed olarak gömme imkanınız olduğunu biliyor musunuz?

Üstelik yüklenen dosyalarınızı isterseniz direk SkyDrive üzerinde görüntüleme ve düzenleme yapabilir isterseniz web sayfanıza ilgili dosyaya ait embed kodunu alarak yayınlayabilirsiniz. Böylelikle ofis dosyalarınıza online olarak istediğiniz şekilde müdahale edebileceğiniz gibi aynı zamanda ofisinizi net üzerinde bir nevi her an yanınızda bulundurabileceksiniz.

Yazımızın sonunda sizler için oluşturduğumuz örnek excel dosyasının embed kodlarını ekleyerek web sayfamızda nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Kendi kişisel skydrive sayfamdan aldığım kodları eklemek sureti ile istediğimiz dosyalarımızı kullanıcılarımıza sitemiz üzerinden örneğimizdeki gibi gösterebiliyoruz. Aynı zamanda hazırlamış olduğum excel dosyasını bu sayfadaki örnekte görüleceği gibi direk olarak skydrive üzerinden belirlediğim izinlerle de direk olarak paylaşabiliyoruz.

Zaten bir Microsoft Live hesabınız varsa bu sayfadan giriş yaparak ücretsiz 25GB’lık skydrive alanınıza istediğiniz ofis dosyalarınızı yükleyin.

skydrive ile ofisiniz yanınızda

Resimde de görüleceği gibi yüklenen dosyanızın üzerine geldiğinizde “diğer” kısmındaki özellikler menüzüne tıklıyoruz.

skydrive ile ofisiniz yanınızda

“Ekle” kısmından da embed kodunu alarak web sayfamızda gösterebilir yahut yine buradaki “web” kısmındaki linkten online olarak ilgili excel sayfamızı paylaşabiliriz.

Aşağıda bu kodlarla örnek olarak oluşturduğum excel sayfasını görüyorsunuz;

Etiketler:

Ofis Dosyalarınızı Websitenizde Yayınlayın Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Necati Özkan dedi ki:

  çok güzel bir açıklama yanlız o embed kodunu şuanda vermiyor galiba yada ben bulamadım tekrar bakabilirmisiniz varmı hala o iframe şimdiden teşekkürler

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Bakmam lazım malum konu 1.5 seneyi de geçmiş o sebeple değişiklik olmuştur mutlaka

 3. Necati Özkan dedi ki:

  bakabilirseniz çok memnun olacam sizin sitede şayet çalışıyor kodlar hala ama bu kodu bana vermiyor
  yada excel dosyasını farlımı kaydetdiniz acaba
  sizdeki ifram i alıp sitemde denediğimde çalışıyor ama yeni kod vermiyor bekliyorum abi iyi çalışmalar

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Eski eklenenleri etkilemeyecek bir değişiklik olmuş olabilir ben müsait zamanımda bugün bakar güncellerim konuyu

Sayfa başına git