3 Harika Cydia Uygulaması SleepFX, Elert, Barrel

Cydia ApplicationCydia uygulama deposu adeta AppStore ile yarışırcasına birbirinden güzel uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Sizlere tanıtacağım bu 3 Cydia uygulaması da en çok kullanılan ve popüler uygulamalar arasından seçildi. Tabiki uygulamaların kurulum dosyalarını sizlerle paylaşmayacağım ki cihazlarını jailbreak yapmış kullanıcılar bu uygulamaları yazının devamında vereceğim source (kaynak nasıl eklenir) adreslerini ekleyerek indirebilirler. Uygulamalarımız SleepFX animasyonlu kilit ekranı, Elert eposta uyarı uygulaması ve Barrel ana ekran animasyonlu sayfa geçiş efekti uygulamasıdır.

İlk olarak sizlere eposta bildirim uygulaması olan Elert‘i tanıtmak istiyorum. Elert basit ifadesi ile her eposta geldiğinde size açılır pencere içinde bir epostanızın geldiğini bildirmekle beraber ister o anda oyun oynayın isterseniz de başka bir uygulamada çalışın açılacak olan uyarı penceresinde epostanın kimden geldiğini ve konusunu ön izleyeceksiniz.

Elert Eposta UyarısıElert Eposta Uyarısı

O anda uygulamadan çıkmadan gelen epostayı okuyabilmek için uyarı penceresi içindeki yazıya tıklamanız yeterli. Elert size yeni bir pencere içinde üstelik o anda kullandığınız uygulamadan çıkmadan epostanızı okuyabilmenize, okundu olarak işaretlemenize, gereksizse silmenize olanak tanıdığı gibi eposta kutunuza da gitmenizi sağlar.

iPhone’larınızı standart olarak tepede yer alan açma/kapama tuşuna basıp kitlediğimizde yine standart bir ses ve bilindik kilit ekranına gidiş yapıyoruz. Ancak SleepFX uygulaması cihazınızı kilitlerken hem sesini düzenlemenize hem de birbirinden güzel animasyonlar ile şık bir şekilde cihazınızı kilitlemeye yarayan son derece şık bir uygulama.

SleepFX CydiaSleepFX CydiaSleepFX Cydia

Resimlerde de görüleceği gibi kilit tuşuna bastığınız seçtiğiniz animasyon ile cihazınız kilit ekranına gidecektir. Ayarlarında bir çok farklı animasyon bulunmakta. Bu her iki uygulamanın da ayarlarına cihazınızın normal ayarlar kısmından girip düzenleyebilirsiniz.

Son uygulamamız da yine animasyon ekranı ile ilgili bir uygulama olan Barrel. Barrel sizlere şiddetle tavsiye ettiğimiz ve iPhone ana ekranını sağa veya sola çektiğinizde standart sayfa geçişini animasyonlu hale getiriyor. İsterseniz sağa ve sola isterseniz aşağıya çekmek sureti ile sayfa geçişini yapmanıza imkan tanıdığı gibi aynı zamanda birbirinden güzel efektler ile bu geçişi yapıyor.

Barrel CydiaBarrel Cydia

Yine telefon ayarları kısmından bu uygulama ile ilgili değişik efekt seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Şimdi sıra geldi Cydia eklenti deposundan bu uygulamaları indirebilmeniz için hangi adreslerin bulunması gerektiğine; Sizlere kendi eklemiş olduğum ve çalışan adresleri vermek istiyorum ki aynı uygulamalar birden fazla kaynakta bulunabiliyor.

Barrel: http://repo.insanelyiph0ne.com

SleepFX: http://repo.insanelyiph0ne.com

Elert: http://ihackstore.com/repo

Umarım önerdiğim uygulamaları beğenirsiniz, ayrıca illegal yani ücretli olarak satılmakta bulunan bu gibi uygulamaları denedikten sonra satın alabileceğinizi unutmayın.

14 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir