Absinthe 2.0.1 ile iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak Nasıl Yapılır?

(yazımızın sonundaki güncellemeyi okuyun) iOS 5.1.1 untethered jailbreak nihayet Absinthe 2.0 2.0.1 ile beraber kullanıma sunuldu. Tabiki bu sürüme ait jailbreak’i kullanabilmeniz için cihazınızın iOS sürümünün iOS 5.1.1 olması gerektiğini, daha alt sürümlerdeyseniz son sürüme güncellemeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. Yine bir başka seçenek olan ve halen iOS 5.1.1 sürümlü cihazlarını tethered jailbreak’li olarak kullananlar da Rocky Racoon uygulaması ile untethered’a çevirebileceğinizi de belirtmeliyiz. Yazımızın devamında Absinthe 2.0 2.0.1 iOS 5.1.1 untethered jailbreak uygulaması kullanılarak cihazlarınızı nasıl jailbreak yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Absinthe 2.0 iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak

Birinci Adım: Absinthe 2.0.1 jailbreak uygulamasını aşağıdaki linklerden indirelim.

İkinci Adım: Absinthe uygulamasını çalıştıralım ve USB ‘den bağlamış olduğumuz cihazımızı algılamasını bekledikten sonra “Jailbreak” butonuna tıklayalım.

Üçüncü Adım: Cihazımız restore işlemi yapılır gibi bir görüntü verecek, sabırla beklemeye devam ediyoruz.

Dördüncü Adım: İşlem tamamlandığında Absinthe uygulaması jailbreak’in başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtecek. Cydia simgesini de cihazınızda gördükten sonra artık bilgisayarla olan bağlantısını sona erdirebilirsiniz.

Eğer Cydia simgesi görülmüyorsa cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır. Bu ugyulama ile şu anda jailbreak yapılabilen sürümler iPad 3, iPad 2, iPhone 4S, iPhone 4, Apple TV 2 olarak belirtilmiştir.

Güncelleme : 25.05.2012 Absinthe 2.0 sonrası Absinthe 2.0.1 güncellemesi yapıldı, bazı hataların düzeltildiği ve daha iyi hale getirildiği bu sürümü aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Windows Kullanıcıları İçin

Yukarıdaki anlatım Mac kullanıcıları için olduğundan windows kullanıcıları için küçük bi ipucu yazmamız yerinde olacak. Absinthe 2.0 2.0.1 jailbreak uygulamasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırılması gerekiyor. Ardından uygulama masaüstüne yeni bir klasör oluşturacak bunun içinde yer alan absinthe-win-2.0.1.exe isimli dosyayı da sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıracak ve diğer adımlara geçeceksiniz.

#Güncelleme: 27.05.2012

Absinthe 2.0.2 güncellemesi yayınlandı bu konudan>> bilgi alablirsiniz.

#Güncelleme: 30.05.2012

Absinthe 2.0.4 sürümü yayınlandı. Buradaki konudan>> bilgi alıp yeni sürümle jailbreak yapabilirsiniz.

82 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir