AirBlue Sharing ile Bluetooth Resim Transferi

iOS cihazlarınız üzerinden Bluetooth bağlantısı ile resimlerinizi, videolarınızı, notlarınızı, müziklerinizi, rehberinizdeki kişi kartvizitlerini vb. hemen hemen tüm verileri başka bir cihaza transfer etmek isteyenler için harika bir uygulama. AirBlue Sharing‘i kullanmak için jailbreakli olması yeterli, yüklendikten sonra herhangi bir ayar ve düzenleme için arayüzü bulunmayan AirBlue Sharing size konforlu bir veri transfer ortamı sunuyor. iOS cihazlar arasında olduğu kadar, Nokia, Android, Blackberry gibi cihazlarla veri transferi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Mac, Windows, Linux işletim sistemleri ile de transfer işlemini yapabileceğiniz güzel bir uygulama. Yazımızın devamında uygulamanın basit olarak nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

iPhone ve iPad Bluetooth veri transferi

AirBlue Sharing‘in Cydia Store da satış fiyatının 4.99$ olduğunu da hatırlatalım. AirBlue Sharing uygulaması iOS 4.2 ve 5.x sürümlerinde rahatlıkla çalışabilir ve iPhone 4S ile de uyumlu olduğunu belirtelim. Aşağıdaki resimlerde sırası ile yükleme ve kullanıma dair anlatımı takip ederek siz de kolaylıkla uygulamayı kullanabilirsiniz.

AirBlue Sharing AirBlue Sharing AirBlue Sharing

AirBlue Sharing uygulamasını Cydia’da BigBoss reposundan indiriyoruz, crackli versiyonunu da bulabileceğiniz gibi bazı repolardan edinilen uygulamaların çalışmama ihtimali de mevcut olduğunu hatırlatalım.

Birinci Resim: Uygulamayı yükledikten sonra ilk yapmamız gereken telefonumuzdaki kayıtlı resimlerin olduğu Film Rulomuza girmek.

İkinci Resim: Bluetooth üzerinden göndermek istediğimiz resime tıklıyoruz, yine burada altta yer alan ok simgesine tıklayarak resimlerin tümüne işaret koyup altta çıkacak “Paylaş” menüsünden tümünü de gönderebiliriz.

Üçüncü Resim: Tek olarak göndermek istediğimiz resme girdik ve altta ok simgesine tıkladık.

AirBlue Sharing AirBlue Sharing AirBlue Sharing

Dördüncü Resim: Bluetooth menüsünün öğeler arasına gelmiş olduğunu gördük, bu aşamada dikkat etmemiz gereken şey cihazımızın orjinalinde yer alan Bluetooth uygulamasının kapalı olması gerekiyor. Aksi halde transfer işlemini yapamayacağımıza dair bir uyarının ekrana gelmesi gerekiyor ve bu ekrandan da kapatabiliriz. Herhangi bir uyarı yoksa devam zaten bluetooth uygulaması kapalıdır ve devam edebiliriz.

Beşinci Resim: Kısa bir aramadan sonra bluetooth ile bağlanacağımız cihaz bulunmuş olacak, cihazı seçiyoruz ve kısa süre içinde transfer işlemi başlıyor.

Altıncı Resim: Bildirim alanında dosya transferinin başarılı bir şekilde yapılmış olduğunu görebiliriz.

AirBlue Sharing uygulamasını iyi günlerde kullanın, uygulamayı kullandıktan sonra görüşlerinizi konu altında yorum ile belirtirseniz memnun oluruz.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz

22 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir