AnyRing ile Zil Sesleri Alabildiğine Uzun Olsun

Bir çok kişinin şikayet ettiği ve çaresini aradığı konuların başında gelir iphone zil seslerinin 30 saniye ile sınırlı olup beğendiğimiz mp3’leri tam uzunlukta zil sesi yapamamak… Ama AnyRing ile bu gibi sorunlar dert olmaktan çıkıyor ki ister mp3’lerinizi tam uzunlukta zil sesi olarak atayabilir, isterseniz de müzik editörü ile istediğiniz yerlerden kesip zil sesi olarak atayabilirsiniz. Bu işlemleri başka bir bilgisayar programına gerek kalmadan direk olarak Cydia üzerinden 3.99$ gibi bir fiyata sahip olacağınız AnyRing ile iPhone‘ununuzdan yapmak çok basit. Tabi bunun için öncelikle cihazınızın jailbreak yapılmış olması gerekiyor. Eğer jailbreak konusunda bilgi almak ve cihazınızın sürümüne uygun jailbreak metodlarından bir tanesini seçmek için Jailbreak rehberleri bölümüne bakmanız yeterli. Zaten jailbreak konusunda sorunu olmayan cihaz sahipleri Cydia üzerinden direk olarak Cydia Store menüsünden anyRin uygulamasını edinebilirler.

Gelelim AnyRing uygulamasının nasıl çalıştığı ve ayarlarının nasıl yapılacağı konusuna;

Resimlere sol baştan itibaren baktığımızda AnyRing uygulaması çalıştırdığımızda karşılama sayfasının ardından fonksiyonların yer aldığı kısım geliyor. İkinci resimde göreceğiniz gibi “Ringtone, SMS Sound, Email Sound” şeklinde üç farklı uygulama için ayrı ayrı zil sesi atayabilme imkanımızın olduğunu görebiliyoruz. Zil sesi için ringtone, kısa mesajlardaki uyarı sesi için sms sound ve son olarak da eposta bildirimlerine atanacak zil sesini oluşturup düzenleyebiliyoruz.

Örneğimizde RingTone simgesinin üzerine tıkladığımızda 3. resimdeki gibi hangi metod ile zil sesi atamamız gerektiğine dair seçim ekranı geliyor. Cihazımızda yüklü olan müzik dosyaları, yeni kaydedeceğimiz bir ses, wifi ile başka bir iphone’dan alınacak zil sesi veya youtube servisi üzerindeki bir müzik seçimi yapabileceğimiz geniş bir tercih alanı bize sunuyor. iPod Songs öğesine tıklayarak cihazımızda yüklü müzik dosyaları arasından seçim yapmak üzere diğer bölümlere gözatalım.

İlk olarak eklemek zil sesi yapmak istediğimiz müzik dosyasını müzik uygulamamız içinde şarkı, albüm veya seslendirici bazında aramasını yaparak hızla zil sesi aday müzik parçamızı buluyor ve tıklıyoruz. Yukarıdaki ikinci resimde görüleceği gibi zil sesi ile beraber titreşimin aktif olup olmayacağı, müzik bittiğinde tekrar başlayıp başlamayacağı gibi ayarların yanı sıra en altta yer alan “Duration” kısmında sağ ve solda yer alan ayar çubuğundan istemediğimiz, müziğin kesilmesini istediğimiz bölümlerini çıkararak kesme işlemini de yapabiliyoruz. Tabi müzik dosyamızın ön izlemesini de buradan yaptıktan sonra sağ üstteki “Done” butonuna basarak seçimimizi kaydediyoruz. Ana ekrana döndüğümüzde de zil sesinin atanmış olduğunu görüyoruz ki sizler aynı işlemleri diğer uygulamalar için de yapabilirsiniz. Tabi AnyRing uygulamasının marifetleri bununla da kalmıyor, isterseniz rehberinizdeki kişilerin her birine ayrı zil sesi atayabilir o numaralardan arandığınızda farklı zil sesleri ile uyarılabilirsiniz. “Activation” kısmı ise AnyRing uygulamasını satın aldıktan sonra eposta adresi ve parolanız ile lisansı aktif edeceğiniz bölümdür.

Gördüğünüz gibi normalde iPhone‘da olmayan bu özelliği fazlası ile AnyRing uygulaması sizlere kazandırıyor. Yazımızın başlarında da belirttiğimiz gibi uygulamayı Cydia Store üzerinden satın alıp ektifleştirdikten sonra bu şekilde kullanabilirsiniz.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir