Apple Gizli Batarya Kullanım Verilerini Görün

DetailedBattery-Usage-1

iOS işletim sitemine sahip ihazların gizli özelliklerini bulmasıyla ünlü olan bir geliştirici olan Hamza Sood, yeni bir gizli özellik keşfetti ve bunu Cydia tweakı olarak Cyida’da kullanıcılar için yayınladı.

DetailedBatteryUsage eklentisi, iOS cihazınızda bulunan gizlenmiş olan geliştirme aşamasında dâhili olarak kullanılan pil kullanım menüsünü görmenizi sağlamakta.

iPhone pil kullanım detaylarını süper ayrıntılı olarak görmek ister misiniz? Konumuzu detaylıca okuyun ve videoyu izlemeyi ihmal etmeyin.

Cydia’dan DetailedBatteryUsage tweakını indirdikten sonra yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Kullanım > Pil Kullanımı menüsüne giderek gizlenmiş olan ek detayları görebilirsiniz. Göreceğiniz üzere, gizlenmiş pil menüsü, basit iOS menüsünden çok daha fazla detaylı olan bilgiler ekranınıza gelmiş olacak.

Genel olarak kullanıcılar bu tweak ile birlikte gelen gelişmiş menüdeki bilgileri pek anlayamayabilir ve kullanışlı bulmayabilirler fakat deneyimli kullanıcılar bu bilgilerin ne işe yaradığını anlayıp kullanabilirler. Bu tweak ile birlikte gelen detaylı bilgiler pil ömrü kullanımı ile ilgili bilgilere grafikleriyle birlikte ulaşabilmenizi sağlayacak.

Detailed-App-Battery-2

iOS yerleşik pil detaylarını görmenizi sağlayan menünün aksine DetailedBatteryUsage tweakı her uygulama için tüm batarya detaylarını detaylı olarak görmenizi sağlıyor. Basit olarak detayını görmek istediğiniz uygulamaya dokunun ve pil kullanım detaylarını detaylı olarak görün.

DetailedBatteryUsage tweakını denemek isterseniz, Cydia’da BigBoss reposuna giderek hemen ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ki bunun için jailbreak yapılmış bir iOS cihazınızın olması gerekmekte. Eğer henüz jailbreak yapmadıysanız jailbreak konumuzu okuyabilir ve bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir