Apple iOS 5.1.1 Sürümünü Serbest Bıraktı

Apple bugün iOS 5.1 sürümünün ardından iOS 5.1.1 yükseltme sürümünü yayınladı. Özellikle jailbreak‘e ihiyaç duyan özellikle de sim kilitli cihaza sahip (Gevey kullananlar ile, SAM metodu ile unlock yapanlar) kullanıcıların bu güncellemeyi yapmamaları önerilir. Halen iOS 5.1 SHSH kayıtlarını almamış olanlar için de son anlar olduğunu ve acil SHSH kayıtlarını almalarını tavsiye ediyoruz. iOS 5.1.1 güncellemesi belirtilen güncelleme açıklamasına göre sistem iyileştirmesi ve bazı hataların giderilmesi amacına yönelik en önemlisi de jailbreak‘e karşı yayınlanan bir sürüm olarak görülüyor. Yazımızın devamında yapılan güncelleme detaylarını da bulabilirsiniz.

iOS 5.1.1 iOS 5.1.1

Cihazlarını yurtiçinden veya bulundukları bölgelerdeki şebekeler aracılığı ile almış kullanıcılar isterlerse direk cihazlarındaki “Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme” kısmından sürümlerini güncelleyebilirler. Aynı şekilde bu işlem iTunes üzerinden de güncellemeler denetlenerek yapılabilir.

#Güncelleme 1:

iOS 5.1.1 Jailbreak

Musclenerd az önce twitterdan paylaştığı mesajında iOS 5.1.1 tethered olarak jaişlbreak yapılabiliyor. Mevcut Redsn0w jailbreak sürümü üzerinden iOS 5.1 ipsw dosyası gösterilerek iOS 5.1.1 tethered jailbreak yapmak mümkündür. Ancak yine de beklemenizde fayda var.

28 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir