Apple Store’dan Nasıl Randevu Alınır?

Apple’ın Türkiye’deki müşteri potansiyeli oldukça fazla ve Türkiye’de iPhone, iPad ve iPod Touch kullanımının artmasıyla birlikte mağazalardaki yoğunluk da oldukça fazla hale gelmiş durumda. Hâl böyle olunca, Zorlu Center ve Akasya AVM’de bulunan iki Apple Store mağazasından randevu almak da git gide zor hale gelmeye başladı.

Apple marka cihazlarınızın garantisi devam ediyorsa ve garanti kapsamında işlem yaptırmak istiyorsanız, Apple Store’lardan randevu almak suretiyle garanti kapsamında işlem yapma imkânınız mümkün.

App Store’dan Randevu Nasıl Alınır?

randevu_1

Apple Store’dan randevu alabilmek için tabi ki ilk olarak yapmanız gereken Apple’ın resmi sitesine girmek olmalı. Buraya Tıklayarak Apple’ın Genius Bar (Deha Masası) sayfasına giriş yapın ve açılan sayfada Genius Bar Rezervasyonu Yaptırın linkine tıklayın.

Açılan sayfada gitmek istediğiniz mağazayı seçin ve daha sonra gitmek istediğiniz mağazada yapmak istediğiniz işlemi seçin. İşleme nasıl karar vereceğiniz konusunda ise şu şekilde davranıyorsunuz; eğer cihazınızla ilgili bilgi edinmek ve danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız Workshop, cihazınızda bir problem varsa veya değişim gerekiyorsa Genius Bar seçeneğini seçerek bir sonraki işleme geçin.

randevu_2

Gelecek adımda sizden Apple kimliğiniz ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız istenecek, bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek sisteme girişinizi tamamlayın.

randevu_3

Sisteme giriş yaptığınızda, karşınıza bir takvim gelecek, bu takvimden kendinize uygun olan randevu günü ve saatini seçerek işleminizi tamamlayın. İşlem bu kadar basit.

AMA…

Gel gelelim işlem bu kadar basit olmasına rağmen bir türlü randevu alamayabilirsiniz. Keza Apple Store oldukça yoğun ve boş saat bulmak çok güç. Bundan dolayı sizler için randevu almanın püf noktalarını anlatacağız.

Yoğunluk sebebiyle randevu almak güç olduğundan, sistemin kendini yenilediği saati yakalamanız önemli. Sistem kendini gece tam 12’de yeniliyor ve tam bu saatte sisteme giriş yaparak randevu almayı denerseniz şansınız artıyor. Gece tam 00:00’da sisteme giriş yaptığınızda, randevu almak istediğiniz günden yedi gün sonraya randevu almanız mümkün hale geliyor.

Bir diğer önemli husus seçtiğiniz Apple Store’un hangisi olduğu. Zorlu Center hem Avrupa yakasında olması hem de merkezi yerde olması sebebiyle kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilen mağaza. Bu sebepten dolayı Akasya AVM’yi seçerseniz şansınız daha fazla olacaktır.

Randevu almak sizin için önemli bir husussa, arkadaşlarınızdan veya etrafınızdaki kişilerden rica ederek tek kişi denemek yerine birden fazla kişi olarak ravdevu almayı deneyin. Bu şekilde şansınızı arttırabilirsiniz. Güvendiğiniz iki üç kişiye Apple kimliğiniz ve şifrenizi vererek sizin hesabınızla giriş yapmalarını ve randevu için uğraşmalarını isteyebilirsiniz.

Randevunuzu başarıyla aldığınızda, cihazınızda yaşanan problemin sizden kaynaklı olmadığı kanısına varılırsa Apple tarafından cihazınız sizden alınarak onun yerine sıfır bir telefon size teslim ediliyor.

9 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir