iOS 6.1 Jailbreak Sonrası AppSync Sorunu

iOS 6.1 evasi0n Jailbreak’ın çıkması birçok kişi için büyük sevinç kaynağı olurken, bazı kullanıcılar için buruk bir sevinç kaynağı oldu. Uzun bekleyişin ardından gelen evasi0n, bazı hatalar içermesi yüzünden baz kullanıcılarda problemler yaşatıyordu.

itools

Bu problemlerden birisi hava durumu uygulamasında ortaya çıkan problemdi ki bu problemin çözümünü daha önceki konularımızda anlattık.

Her ne kadar hava durumu uygulamasındaki çözümü aşmış olsak da, cracklı uygulamaları cihazlarına 25PP ve iPaStore programları vasıtasıyla kuran kullanıcıların sevinçleri kursaklarında kaldı. Keza cracklı uygulama yükleyenlerin yükledikleri uygulamalar iTunes ile eşleşme yaptıktan sonra çalışmıyor ve anında kapanma sorunu yaşatıyor. Bu da aslında destek verilmeyeceği açıklanan ve yayından kaldırılan AppSync tweakının eksikliğini ziyadesiyle yaşamamıza neden oluyor.

Her ne kadar iTunes ile yaşanan eşleşme problrmi kullanıcıların canını sıkıyor olsa da, iTunes alternatifi programların var oluşu bir nebze yaralara derman oluyor diyebiliriz. Keza iTools programı tam da iTunes programının yaptığı işleri yapıyor ve eşleştirme derdiniz olmadığından cracklı uygulamalarda çalışmama gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Bu da AppSync sorunu yaşamamanızı sağlıyor.

Emin olmalısınız ki iTools programı ile tanıştıktan sonra iTunes programını bir daha kullanmayacaksınız. Keza bu program ile uygulamaların güncellemelerini görebilir, uygulamalarınızı silebilir, yedekleme işlemlerinizi dahi yapabilirsiniz. Şunu da belirtmeden edemeyeceğiz, iTools kullanabilmek için bilgisayarınızda iTunes programının bulunması şart. Keza iTunes veritabanını kullanıyor iTools.

iTools programını buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz: http://itools.hk/cms/webpage31.htm

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir