Baş Ağrısına Özel iPhone Uygulaması

Günümüzün akıllı telefonları içerikleri üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile adeta birer İsviçre Çakısı‘na dönüşmüş durumdalar. Hemen her işinize yarayacak uygulamaları ilgili uygulama depolarında bulabileceğiniz küçük ve yararlı programların yanında cihazların sağlık alanında da kullanılabileceği donanımsal aparatlarda yavaş yavaş satışa sunuluyor. Şimdi tanıtacağımız uygulamanın sadece yazılımsal ve ücretsiz bir uygulama olarak AppStore‘da yer aldığını belirtelim.Headache isimli iOS uygulaması baş ağrılarınızı hafifletmek yahut tamamen gidermek iddiası ile yayınlanmış ilginç bir uygulama.

Headache iPhone Uygulaması

Düşük ama etkili ses yüksekliğinde bir takım ses dalgaları vermek sureti ile baş ağrılarınıza olumlu etkisi olacağını iddia eden uygulama Banzai Labs tarafından geliştirilmiş ve “BrainWave Headache Relief” açıklaması ile uygulama adı olarak Headache şeklinde AppStore’da bu bağlantıdan ücretsiz olarak indirilip denenebilir. Kulaklığınızı takıp rahat bir pozisyonda yatıp kulağınıza gelen seslere kendinizi vermek sureti ile baş ağrınızın hafiflemesine odaklanmanız yeterli olacaktır.

Headache uygulaması içerdiği beş farklı ses modu, zamanlanabilir dinleme süresi, durdurma ve bekletme gibi bir takım ayarları içermekle beraber üreticisinin diğer uygulamalarına da baktığımızda ortak noktasının bu alana yönelik olduğu görülüyor. Sizi bilmem ama müzmin olmasa da yaşadığım sinüzit nedeni ile yaşadığım rahatsız edici baş ağrılarına faydalı olabileceğini düşünerek deneyeceğim.

6 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir