Bildirim işaretleri nasıl kaldırılır?

Öncelikle bildirim işaretlerinden kastımız ne onu açıklayalım. Normalde İngilizce de “badge” olarak geçen bu işaretleri Apple cihazlarımızda uygulama işaretleri şeklinde Türkçeye çevirmiş. Artık siz de sanırım neden bahsettiğimizi anladınız. Bazı uygulamaların işaret çıkartması gerçekten son derece sinir bozucu olabiliyor. Mesela benim çok severek kullandığım bir uygulama var. Bu uygulama kişilerin fotoğraflarını ve durum güncellemelerini hemen almaya yardımcı oluyor. Sonra da bunu rehbere yerleştiriyor.

ios-7-dock

Fakat bu uygulamanın üzerinde sürekli baloncuk çıkıyor ve bildirim işaretini defalarca görmek benim sinirlerimi bozuyor. Özellikle de bu uygulama bir klasörün içerisindeyse bu sefer acaba hangi uygulamaya bildirim gelmiş diye bakmamız gerekiyor. Oysa ki Apple, bize bu özelliği sunmuş fakat emin olun ben dahi geçen gün araştırana kadar bu özellikten haberdar değildim.

Bir uygulamanın üzerinde sürekli olarak çıkan bildirim işaretlerinden eğer siz de şikayetçiyseniz, aşağıdaki adımları takip ederek kolayca bu uygulamanın üzerine bir daha bildirim işaretinin gelmemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle Mail vs. uygulamaların bildirim işaretlerinden bıkanlar için bu son derece harika bir özellik; 😉

1.Adım: Ayarlar menüsüne giriş yapın.

2.Adım: Bildirim Merkezi‘ne giriş yapın.

3.Adım: istediğiniz uygulamaya girin.

4.Adım: Ardından “Uygulama İşaretleri” tikini kapalı konuma getirin.

4 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir