Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Uygulaması: CIA

Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek kimi zaman gerçekten ihtiyaç oluyor. Hele ki bazı kimseler arayan numarayı tanımıyorlarsa açmıyorlar. Sanıyorum bu uygulama onlar için de belli bir boşluğu dolduracaktır.

Gelen aramayı yapan numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Caller Identification App (CIA) kullanarak bu numaranın sahibini öğrenebilirsiniz. Üstelik aktif olarak kullanan kişinin ismini bulabilmeniz daha muhtemel.

Adaffix’in geliştirdiği uygulama rehberinizi kendi veri tabanına kaydetmek için sizden izin istiyor. Haliyle sizin rehberinizle kendi rehberini de çakıştıracak, olanları güncelleme ve olmayanları kaydetme imkanı bulacak. Bu tarz uygulamalar ve rehber kopyalama izinlerinin ardından veri tabanları geliştikçe gelişiyor ve daha doğru sonuçlar almanızı sağlıyor. Atıyorum biri sizi şirin diye rehberine kaydetmiş olsa; ve bu kayıt sadece o kişi tarafından yapılmışsa, başkasını aradığınızda uygulama sizi şirin olarak gösteriyor. Ancak bu tarz ihtimaller hayli düşük. Çünkü birçok kişi sizi gerçek isminizle kaydediyor veya siz bu şekilde kaydediyorsunuz. Ayrıca farklı rehberler üzerinden yapılan çakışmalarla numara isimleride güncelleniyor.

CIA bilinmeyen numaralar uygulaması

Tabiki her zaman doğru sonuçları almak mümkün olmayabilir. Ancak benim gördüğüm, %70’lere varan bir doğruluk görebilmeniz mümkün. Yakın zamanda bu oran daha da yükselecektir diye tahmin ediyorum. Şu bilgiyi de ilave edelim. Yazının başında bahsettiğim; uygulamayı kurduğunuzda sizden istenen rehberinizi kopyalama isteğini kabul etmeyip de yine uygulamayı kullanabilmeniz mümkün. Bunu da söyleyelim ki bu sebepten cayanlar olmasın. 😉

Düşük bir ihtimal de olsa sonuç alamayabilirsiniz. Bazı kimseler henüz veri tabanında bulunmayabilir ve aradığınızda sonuç çıkaramayabilir. Bu her ne kadar şimdilerde düşük bir ihtimal olsa da mümkün.

Ücretsiz uygulamayı AppStore ve Android Market Google Play‘den indirebilirsininiz. Merak edenler için en son şunu da söyleyip içlerini rahatlatabiliriz. Kendinizi bu uygulamadan silebilmeniz de mümkün. Bunun için BURAYA tıklayıp numaranızı yazdıktan sonra kendinizi veritabanından silebilirsiniz.

6 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir