Can’t Find Apple Driver Hatası ve Çözümü

Eğer iOS 8.1.2 veya 8.2 beta sürümlerinden birini kullanıyor ve TaiG sürümlerinden biriyle jailbreak yapmaya çalışıyorsanız bazı durumlarda hatalarla karşılaşabiliyorsunuz. Örneğin jailbreak yapmaya çalıştığınızda, “” yani Apple sürücüsü bulunamadı, iTunes’u indirin ve kurun şeklinde bir hata alıyorsanız, bu problemin çözümünü sizin için derledik.

Eğer iOS kullanıcısıysanız, her ne olursa olsun bir işlem yapmak istediğinizde bilgisayarınızda iTunes programının kurulu olması gerekiyor. Eğer 64 bit bilgisayarınız varsa ve Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, yukarıdaki hatayı alma olasılığınız çok yüksek. Muhtemelen, iTunes sürümünüzü de düşürmeyi denediniz fakat başaramadınız. Belki de Windows kullanarak jailbreak yapmaya çalıştınız, bıktınız ve bıraktınız, bırakmayın! Keza bizim sizler için bir çözümümüz mevcut.

Adım 1: İlk yapmanız gereken bilgisayarınızda Denetim Masası > Programlar ve Özellikler  yolunu izleyerek kurulu olan iTunes programını kaldırmak.

Adım 2: Buraya tıklayarak iTunes 12.1.1 sürümünü Windows bilgisayarınız için indirin. (64 bit veya daha eski video kartları için)

Adım 3: İndirmiş olduğunuz iTunes 12.1.1 sürümünü bilgisayarınıza kurun.

Adım 4: Taig aracını tekrar çalıştırın.

Yukarıdaki gibi bir hata mesajı ile karşılaşmak yerine aşağıdaki ekranı görecek ve jailbreak işleminizi tamamlayabileceksiniz.

Cant-find-Apple-driver-please-download-and-install-iTunes-2

Bu konu size yardımcı oldu mu? Bizlerle tecrübelerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

4 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir