Çocuklar İçin En İyi Eğitici Programlar – Oyunlar (MAC)

Şimdi de çocuklar/ımız için birşeyler paylaşma vakti. Mac bilgisayarı olanlar bu tür oyun ve program seçimlerinde veya bulmalarında biraz zorlanabiliyorlar. Biz de bu konuda biraz daha yardımcı olmak istedik. Windows kullanıcısı takipçilerimiz için zaten birçok kolay bulunabilir program ve oyun var. Bunlar için arama çubuğunu kullanmaları yeterli olacaktır. Mac kullanıcıları da arama çubuğunu kullanabilir ama biz onların önüne çıkıp yardımcı olmaya çalıştık. 🙂

Mac için eğitici program ve oyunlar

Mathemagics

Toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve kare alma işlemlerini yıldırım hızıyla öğrenmenizi sağlayacak bir uygulama. Uygulama, yaklaşık 60 adet oyun ile mental hafızanızı güçlendirerek hesap yapabilmenizi sağlıyor. Dersleri adım adım geçebileceğiniz bu uygulamada, hesapları nasıl mental olarak kontrol edebileceğiniz öğretiliyor. Çocuklar ve aynı zamanda yetişkinler için de ideal bir uygulama olup, istediğiniz ders ve matematik aşamasında alıştırma yapabiliyorsunuz. Soruların cevaplarını saklayarak görmek istediğiniz zaman açabiliyor olmanız ve tam ekran bir uygulama olması programın güzel ve faydalı özelliklerinden.

Bu uygulama sayesinde, mental matematik hesaplamanın tüyolarını eğlenceli ve sempatik bir şekilde öğreneceğiniz bu uygulamada, seviye atlama modlarıyla herhangi bir matematik tüyosunu öğrendikten sonra o tüyoyla ilgili çeşitli seviyelerde alıştırmalar yapmak, mental alıştırmalar yapabilmenizi sağlıyor. Uygulamayı AppStore’dan 0.99$ karşılığında satın alabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/mathemagics/id402458650?mt=12

Doodle Hangman Free

Tekrar tekrar oynamak isteyeceğiniz Doodle Hangman, eğlenceli ve animasyonlu, tek kişilik versiyonu olduğu gibi aynı zamanda iki kişi oynayabileceğiniz bir oyun.

Hayvanlar, Yılbaşı&Kış, Elbiseler, Ülkeler, Elementler, Yemekler ve Meyveler, Sebzeler, İnsan Vücudu, Bitkiler ve Ağaçlar ve Spor kategorileri mevcut olan bu oyun sayesinde kelime dağarcığınızı olabildiğince arttıracaksınız.

Eğlenceli ve öğretici olan bu oyuna, AppStore’dan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/doodle-hangman-free/id409366914?mt=12

World Explorer PREMIUM

Evde gezi deneyimi yaşamak hiç bu kadar sürükleyici olmamıştı!

World Exlorer, içindeki birçok dil seçeneği ve zengin içeriğiyle sizi epeyce etkileyecek gibi görünüyor. Dünyadaki herhangi bir yere sanal yolculuğa mı çıkmak istiyorsunuz? Otomatik Slaytı başlatın ve arkanıza yaslanın. Bulunduğunuz yerin hava durumu, rüzgar hızı ve yönü, nem durumu, yerel saat, güneşin doğuş ve batış saati ve rakım gibi bir çok yerel özelliklerini görmenize olanak sağlayan bu programa 40 dilde ulaşabiliyorsunuz.

Desteklenen Diller: İngilizce, Endonezyaca, Malayca, Katalanca, Çekce, Danimarkaca, Almanca, İspanyolca, Esperanto Dili, Baskca, Fransızca, Hintçe, Hırvatça, İtalyanca, Litvanya, Macarca, Hollandaca, Norveççe, Polonyaca, Portekizce, Rumence, Slovak Dili, Slovenya Dili, Fince, İsveççe, Vietnam Dili, Türkçe, Volapük, Waray-Waray, Bulgarca, Kazakça, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Hebrevce, Arapça, Pers Dili, Korece, Çince ve Japonca.

Programı AppStore’dan 4,99$ karşılığında satın alabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/world-explorer-premium/id434615650?mt=12

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir