Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak

Geçtiğimiz gün yayınlanan ve uzun zaman süren bir bekleyişe son veren untethered jailbreak uygulaması Redsn0w 0.9.10b1 olarak Dev team ekibinden gelmiş ve sizlere iOS 5.0.1 untethered jailbreak konusundan da duyurmuştuk. Tabi untethered jailbreak yayınlanmazdan önce cihazlarının sürümünü iOS 5.0.1’e yükseltip tethered olarak jailbreak yapmış kullanıcılar Redsn0w kullanmaksızın direk Cydia üzerinden yükleyebilecekleri untethered jailbreak yamasına da Chronic dev’in hazırladığı uygulama ile kavuşmuş oldu. Eğer sizlerin de cihazları iOS 5.0.1 tethered (kapanıp açıldığında elma’da kalan ve bilgisayara bağımlı jailbreak metodu) jailbreakli ise cydia’yı kullanarak hızla untethered jailbreak haline getirebilirsiniz.

iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak

Untethered jailbreak yamasını cihaza uygulamanız son derece basit, isterseniz bu basit işlemi size bir kaç adımda anlatmaya çalışalım;

Birinci Adım: Cydia’yı açıyoruz ve öncelikle “changes” menüsüne giriyoruz ve orada güncellemesi gelmiş olan uygulamaları görüyoruz. Eğer yoksa sağ üstte refresh butonu ile güncellemeleri kontrol edip çıkan güncellemeleri uygulayıp yüklüyoruz. Daha sonra springboard’ı yenilememiz gereken buton çıkınca basıp ardından cydiaya yeniden giriyoruz.

İkinci Adım: Cydia arama kutusuna “Corona 5.0.1 Untethered” yazıyor ve arama yaptıktan sonra bulunan uygulamayı cihazımıza yüklüyoruz.

Üçüncü Adım: Cihazımızı kapatıp açıyoruz ve artk tethered jailbreak’in untethered olduğunu elma logosunda kalmadan, justboot yapma ihtiyacı kalmadan açıldığını görerek anlamış oluyoruz.

Görüleceği üzere son derece basit olan untethered jailbreak yaması bu şekilde cihazımıza kuruluyor, güle güle kullanın.

Blog’umuzun kategorileri arasında ilgilendiğiniz önemli haberleri ve gelişmeleri rahat bir şekilde takip etmek ve gündemden uzak kalmamak için her an güncellenen ve anında haber alabileceğiniz Twitter ve Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

8 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir