En iyi harcama takip uygulamaları

Her ay sonu “Bu kadar parayı nereye harcadım ben?” sorusunu kendinize sormaktan sıkıldıysanız, artık harcama takip uygulamalarıyla tanışma vaktiniz gelmiş demektir! Banka hesabınızı, kredi kartınızı ve cebinizdeki nakit miktarını uygulamanıza tanımlayıp harcamalarınızı sürekli kontrol altında tutarak ay sonunda nereye ne kadar harcama yaptığınızı kolayca görebilirsiniz.

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız tercihiniz mutlaka AndroMoney uygulamasından yana olmalı. Özelleştirilebilir harcama kalemlerinin yanı sıra detaylı rapor verme özelliği sayesinde rakiplerinin önüne geçen AndroMoney, aynı zamanda widget desteği sağlıyor. Tek eksiği olarak kullanıcı arayüzünün biraz özensiz olması gösterilebilir. Android‘de hesap takip uygulamaları var da, iOS‘ta yok mu?

harcama-takip

Elbette var, hatta daha iyileri var. Kullanıcı arayüzü ve işlevselliği muhteşem olan PageOnce uygulaması iTunes Store’da yerini almış durumda. Tamamen ücretsiz olan uygulamayı ilk kez açtığınız zaman sizden takip etmek istediğiniz banka hesabı ve kredi kartınızı oluşturmanızı istiyor. Bu tür bilgileri girdikten sonra harcamalarınızı uygulama vasıtasıyla kaydederek nereye ne kadar harcama yaptığınızı rahatlıkla takip edebilirsiniz. Data senkronizasyonu sağlayan PageOnce, tüm Apple cihazları arasında bilgilerinizi rahatlıkla paylaşabilmenizi de mümkün kılıyor. Hele ki pageonce.com adresine bilgisayar üzerinden giriş yaptığınızda Apple cihazınızdaki veri kayıtlarını görüyor oluşunuz, resmen “Adamlar yapmış” dedirtiyor ve PageOnce’u alanında lider uygulamalardan birisi haline getiriyor.

Bahsettiğimiz uygulamaları kullanmaya devam ettikçe kendinize harcamalarınızı kayıt altında tutma gibi yeni bir alışkanlık kazandırmış olacaksınız. Ayrıca dolaylı olarak tasarruf etmeye başladığınızı da fark edebilirsiniz. Eğer ki uygulamayla ilgili güvenlik noktasında şüpheleriniz varsa, Pageonce’un Google Play Store’da “En iyi geliştirici” ünvanına sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca CNN ve PC World gibi otoriter kuruluşlar tarafından takipçilerine tavsiye edildiği ve hali hazırda 1 milyonu aşkın cihazda kullanıldığı da bir gerçek.

2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir