Facebook Slayt Virüsü ve Çözümü

Son zamanlarda bir çok arkadaşınızın profilinde çıkan arkadaşlar videoyu izler misiniz ? Sizide ekledim yorumda atın başlığıyla dolaşan tıkladığınızda sizin de profilinizde bu şekilde bir paylaşımın var olmasına sebep olan bir virüsle karşılaşmış olabilirsiniz.

facebook_virus

İnsanlar başkalarına ne şekilde rahatsızlık vereceklerini düşünmekten çok, onların üstünden ne şekilde daha fazla para kazanırımın derdindeler aslında. Durum böyle olunca da ister istemez bu şekilde can sıkıcı olaylarla karşılaşabiliyoruz.

Benim profilimde bu şekilde onlarca arkadaşım bu dertten muzdarip ve bir çoğu beni arıyor bu dertten nasıl kurtulabiliriz diye. Ben de tahminlerimden yola çıkarak anlatıyorum tabi ki, internette de biraz araştırdım, pek sağlıklı bir bilgi edinememiş olsam da internette dolaşan bilgilerde de aynen benim tahminlerimle paralel şekilde anlatım yapılmış

Peki, arkadaşlar videoyu izler misiniz ? Sizide ekledim yorumda atın şeklinde çıkan virüslerden nasıl kurtulabilirsiniz?

İlk önce Facebook’ta ana sayfanız gelin. Ana sayfanın sol tarafında Uygulamalar sekmesini göreceksiniz, oraya tıklayın. Açılan sayfanın sol taraf alt kısmında da Uygulamaların yazan linki tıklayarak kendi profilinizdeki uygulamaların listesini göreceksiniz. Eğer mevzu bahis linki bulamadıysanız buradan devam edebilirsiniz.

Açılan listede yukarıda da söylediğimiz gibi profilinizde kullandığınız uygulamaların listesini göreceksiniz. Uygulamaları daha sonra tek tek tekrardan açmak istemezseniz ilk olarak tanımadığınız uygulamaların üstüne gelin, sağ üst kısımda yer alan çarpıya tıklamak suretiyle o uygulamaları kaldırın. Eğer ki problem hâlâ devam ediyorsa, yapacak bir şey yok, tüm uygulamaları kaldırın listeden. Tabi bu işlemlerden sonra şifrenizi değiştirmeyi de ihmal etmeyin.

#Güncelleme

Adım 2: Eğer yukarıdaki anlatım işinize yaramadı ve sorununuz hala devam ediyorsa, aşağıdaki anlatacaklarımızı yapabilirsiniz.

İlk olarak söylemeliyiz ki bu problem genelde Chrome tarayıcısıyla bulaşmakta. Bundan dolayı Chrome için anlatımını yapıyoruz:

Başlat’a tıklayın ve arama bölümüne regedit yazın.

Regedit penceresi açıldığında (kayıt defteri açılacaktır) şu yolu izleyin: Hkey_local_machine > Software > Policies > Google > Chrome.

Bu sekmeye geldiğinizde, sağ pencerede adasdadfadfaga tarzında karmakarışık yazıların bulunduğu bir kısım göreceksiniz, bu tarz tüm dosyaları sağ tıklayarak silin ve Chrome tarayıcınızı tekrar başlatın.

Eğer ki probleminiz hala çözülmediyse, aşağıdaki yorum kısmından bize bilgi verin, sorunun çözülmesi için yardımcı olmaya çalışalım.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir