iOS 6 Beta 4 Jailbreak Sonrası Cydia Açılmıyorsa!

Adı üzerinde iOS 6 beta 4 ve yine beta olan sadece geliştirme amaçlı kullanılabilen bir Redsn0w jailbreak. Ancak yine de iPhone Dev Team yayınlamış olduğu iOS 6 Beta 4 Redsn0w 0.9.13dev3 Tethered Jailbreak ile cihazımızı jailbreak yapma imkanına kavuşturdular. tabi Cydia yüklü olarak gelmemekle beraber iOS 6 Beta Jailbreak Sonrası Cydia Nasıl Yüklenir? konusundan bu işlemin de nasıl yapılacağını anlatmıştık. Ancak bir çok insan her şeyi harfiyen doğru yapmış olmasına rağmen yine de Cydia simgesine tıklandığında hemen kapandığını ve jailbreak’in bu imkanından da yararlanamadıklarını forumlarda ve bloglardaki yorumlarda bildirdiler. iOS 6 beta 4 yükleme sonrası jailbreak yaptığımızda aynı sorunu yaşadığımızdan ulaştığımız çözüm ile sorunu aşmayı başardık. Aynı sorunu yaşayan kullanıcılara da faydalı olabilmek adına bu çözümü paylaşmak istiyoruz.

iOS 6 Beta Jailbreak Cydia Açılmıyorsa!

Aşağıdaki adımları harfiyen yaptığınızda açılmayan cydia uygulamanız sorunsuzca çalışacak ve kullanmaya başlayacaksınız;

Birinci Adım: Yazımızın başında da bağlantısını verdiğimiz Cydia yükleme işlemini Terminal vb. uygulamalar ile yaptıktan sonra yine terminal uygulamanızı açın.

İkinci Adım: MobileCydia bağlantısına tıklayarak dosyayı indirerek cihazımıza bağlanıp /Applications/Cydia.app klasörüne var olan dosyanın üzerine yazdırmak sureti ile gönderelim.

Üçüncü Adım: Yine terminal uygulaması ile cihaza bağlanalım ve aşağıdaki satırların her birini yadıktan sonra klavyenizden enter’a basıp uygulayalım; (yani bir satır kod ardından enter gibi)

  • cd /Applications/Cydia.app
  • chmod 6775 MobileCydia
  • chown root:wheel MobileCydia

iOS 6 Beta Jailbreak Cydia Fix

Hepsi bu kadar, şimdi cihazınızı kapatın ve justboot olarak tekrar başlatın, artık Cydia sorunsuzca açılacak ve kullanabileceksiniz. Sorunun kaynağı dosya ve klasör sahipliği ile alakalı olduğundan sahipliği değiştirdiğimizde sorunun da ortadan kalktığını görüyoruz.

20 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir