iOS 6 İçin iOS 7 Teması

iOS 7 eğlencesinden mahrum kalacağını düşünenler için eğlenceye dahil olabileceklerini gösteren bir gelişme geliştiriciler tarafından sunuldu. Herhangi bir geliştirici hesabına sahip olmaya ihtiyaç duymadan, Cydia’ya taze olarak eklenen temayı indirerek iOS 7 altındaki cihazınıza iOS 7 görünümü kazandırabilirsiniz.

ios-7-temasi

Şimdilik, tabi ki görünüm bire bir iOS 7 görünümüne benzemiyor. iOS 7 güncellemesiyle gelen kontrol merkezi veya Bildirim Merkezi güncellemelerine tabi ki sahip olamayacaksınız fakat cihazımın görünümü iOS 7 gibi olsun kendisi düşük versiyon da olsun, biraz farklı olsun yeter diye düşünüyorsanız bu temayı indirebilirsiniz.

iOS 7 Theme (iOS 7 Teması) adıyla Cydia’da bulunan ve WinterBoard altyapısını kullanan tema, ZodTTD & MacCiti reposunda ücretsiz olarak sunulmakta.Eğer WinterBoard uygulamasını daha önce indirdiyseniz sadece temayı, WinterBoard’ı indirmediyseniz temyala birlikte WinterBoard uyulamasını da indirmeniz gerekmekte ki temayı indirirken WinterBoard otomatik olarak inecektir.

Temayı indirdiğinizde ilk başta bu kadarcık mı demeniz söz konusu olabilir ki maalesef ne görüyorsanız o, daha fazlası en azından şimdilik yok. Ayecon gibi büyük tema yapımcıları henüz konuyla ilgili bir çalışma yapmadıklarından dolayı konuyla ilgili daha profesyoneli yapılana kadar en iyisi bu. Öte yandan iOS 7 theme yapılalı henüz birkaç gün olduğundan dolayı muhtemelen gelecekte yeni güncellemeleri yapılacaktır.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, tema tam da yapması gerekeni yapmakta. Sadece tema yani 🙂 iOS 7 ikonları hakkında ne düşündüğünüze bağlı olarak bu temayı sevebilirsiniz de, sevmeye bilirsiniz de.

Bu temanın yanı sıra, cihazınızın iOS 7 görünümüne daha fazla benzemesini isterseniz, Cydia’da BigBoss reposuna girerek veya arama kısmında iOS 7 Lock Secreen Theme yazarak iOS 7 kilit ekranı temasını indirebilir, bildirim merkezinizin iOS 7’deki gibi blurlanmış olmasını isterseniz BlurriedNCBackground eklentisini indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, yukarıdaki ekran görüntüsü kendi cihazımdan olup, iPhone 4S üzerinden aldığım görüntüdür. Ona bakarak kullanıp kullanmamaya kendiniz karar verebilirsiniz.

4 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir