iOS 6.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Apple kullanıcılarının büyük çoğunluğu “iOS 6 jailbreak nasıl yapılır?” sorusunun cevabını dört gözle beklemekteler. Çünkü en son untethered jailbreak 5.1.1 için çıktı ve kullanıcılar iOS 6 sürümüne geçmek için jailbreak aracının çıkmasını bekliyorlar. iOS 6.1 sürümünün geliştiriciler için yayınlanması, untethered jailbreak aracının bu sürüm için çıkacağı ihtimalini güçlendirmekte. Fakat, eğer geliştiriciyseniz veya cihazınızın UDID kaydını yaptırdıysanız ve apple ürününüze iOS 6.1 kurduysanız, iOS 6.1 tethered jailbreak yapmanız mümkün.

iOS 6.1 Beta jailbreak nasıl yapılır?

Peki ios 6.1 jailbreak işlemini nasıl yapacaksınız?

iOS 6.1 jailbreak için ilk olarak cihazınıza uygun olan iOS 6.0 ipsw dosyasını bilgisayarımıza indirelim. İkinci olarak, konunun en altından Windows veya mac için (hangisini kullanıyorsanız) RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını indirelim. Dosyamız indikten sonra, cihazımızı bilgisayara bağlayarak DFU moduna alalım ve RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını çalıştıralım. Dördüncü aşamada, sırayla Extras => Select IPSW seçeneklerini seçelim ve bilgisayarmızdaki iIS 6.0 firmware dosyasını programa gösterelim. Identify işlemi tamamlandıktan sonra geri diyerek ana ekrana tekrar dönelim. Ana ekrana geldiğimizde, jailbreak seçelim seçerek yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Yükleme tamamlanınca Install Cydia seçeneğini seçelim ve next diyerek işlemimize devam edelim. İşlem bir süre daha sürüp telefonunuz açıldığında kilit ekranındayken telefonumuzu tekrar kapatalım. Bu işlemin ardından, telefonumuzu tekrar DFU moduna alalım ve Extras => Select IPSW seçeneklerini tekrar tıklayarak iOS 6.0 firmware dosyasını tekrar gösterelim ve tekrar Identify işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Bu aşamada just boot seçeneğini seçelim ve telefonun açılmasını bekleyelim, telefonumuz açıldığında Cydia’nın telefonumuza yüklendiğini göreceğiz, hayırlı olsun.

Windows için RedSn0w 0.9.15 beta 3: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1

Mac için RedSn0w 0.9.15 beta 3: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.15b3.zip?attredirects=0&d=1

iOS 6.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Aynı Kısmı Maddeler Halinde Yazalım bir de:

  1. iOS 6.1 jailbreak için ilk olarak cihazınıza uygun olan iOS 6.0 ipsw dosyasını bilgisayarımıza indirelim.
  2. İkinci olarak, konunun en altından Windows veya Mac için (hangisini kullanıyorsanız) RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını indirelim.
  3. Dosyamız indikten sonra, cihazımızı bilgisayara bağlayarak DFU moduna alalım ve RedSn0w 0.9.15 beta 3 aracını çalıştıralım.
  4. Dördüncü aşamada, sırayla Extras => Select IPSW seçeneklerini seçelim ve bilgisayarmızdaki iOS 6.0 firmware dosyasını programa gösterelim. Identify işlemi tamamlandıktan sonra geri diyerek ana ekrana tekrar dönelim.
  5. Ana ekrana geldiğimizde, jailbreak seçelim seçerek yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyelim. Yükleme tamamlanınca Install Cydia seçeneğini seçelim ve next diyerek işlemimize devam edelim.
  6. İşlem bir süre daha sürüp telefonunuz açıldığında kilit ekranındayken telefonumuzu tekrar kapatalım. Bu işlemin ardından, telefonumuzu tekrar DFU moduna alalım ve Extras => Select IPSW seçeneklerini tekrar tıklayarak iOS 6.0 firmware dosyasını tekrar gösterelim ve tekrar Identify işleminin tamamlanmasını bekleyelim.
  7. Bu aşamada just boot seçeneğini seçelim ve telefonun açılmasını bekleyelim, telefonumuz açıldığında Cydia’nın telefonumuza yüklendiğini göreceğiz, hayırlı olsun.

Güncelleme: Yorumlardan birçok arkadaşın sorduğu soruyu cevaplayalım; Aslında yazıda belirtmemiz gerekirdi. Ancak arkadaşımız unutmuş. iOS 6.1 beta jailbreak işlemi yanlızca A5 cihazların öncesi cihazlarda geçerlidir. Yani iPhone 4S A5’e sahip bir cihaz olduğu için bu jailbreak daha önceki iPhone’lar için geçerli. Ayrıca bir de hatırlatma yapalım. Beta jailbreaklar biraz sıkıntı çıkarabilir. Lütfen uğraşmak istemeyenler, stabil bir jailbreak isteyenler biraz beklesin. Bu beta jailbreak daha çok meraklısı için bir seçenektir. 😉

13 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir