iOS 7.1.1 JailBreak nasıl yapılır?

Günün ilk saatlerinde iOS kullanıcılarının büyük bir kısmı için sevindirici bir haber geldi ve Çinli hacker grubu PanGu tarafından iOS 7.1.1 Jailbreak aracı Windows platformu için yayınlandı. Fakat normalde Evasi0n ve diğer jailbreak uygulamalarında karşımızda ingilizce bir menü görüyorduk. Bu sefer ise karşımıza tamamen Çinceden oluşan bir menü geliyor. Bu nedenle sanırım iOS 7.1.1 için Jailbreak yapmak istiyorsanız bir rehbere ihtiyacınız olacak.

iOS 7.1.1 jailbreak

Hadi, Jailbreak yapalım;

1.Adım: Jailbreak her ne kadar kolay yapılsa dahi işlem sırasında bazı aksilikler çıkabilir bu nedenle cihazınızın içerisindeki her şeyin yediğini alın.

2.Adım: Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra çok daha sağlıklı ve Jailbreak ile uyumlu çalışan bir cihaz için restore işlemi gereklidir. Fakat eğer cihazınız son güncellemesi OTA ile yapılmadıysa restore seçeneğini isterseniz atlayabilirsiniz.

3.Adım: Buraya tıklayarak bizlere Jailbreak işlemi esnasında yardımcı olacak olan Jailbreak aracını indirelim. (Şuan için sadece Windows platform kullanıcıları cihazlarını Jailbreak işlemine sokabilir.)

4.Adım: Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve cihazınızın göründüğünden emin olun.

5.Adım: Yukarıdaki linkten indirmiş olduğunuz uygulamayı çalıştırın.

6.Adım: Uygulama da görmüş olduğunuz tiki kaldırın ardından sağ tarafta bulunan siyah arka planlı butona tıklayın.

7.Adım:  Telefonunuzun Jailbreak işleminin sorunsuz olması için Otomatik tarihi iptal edin ve telefonunuzu 2 Haziran tarihine ayarlayın, Jailbreak sonrası bu seçenekleri tekrar değiştirebileceksiniz.

8.Adım: Jailbreak esnasında telefonunuza gelen PanGu simgesine tıklayın ve bağlantınızı koparmadan bekleyin.

9.Adım: Cihazınız kendini yeniden başlatacaktır, ardından menüye gelen Cydia‘yı göreceksiniz.

15 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir