iOS 8.1.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 8.1.1 sürümü için resmi olarak jailbreak aracı yayınlandı ve şimdiye kadarki en kolay jailbreak aracı olarak görünüyor. Buradaki konumuzda da bahsettiğimiz üzere, Pangu ekibi değil de TaiG ekibi tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan iOS 8.1.1 jailbreak aracı şimdilik sadece Windows kullanıcıları için indirilmeye başlandı.

Şahsi olarak henüz jailbreak aracını indirip test etme imkânı bulamadım fakat güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgi aracın iOS 8.1.1 sürümü üstünde çalıştığı yönünde. Jailbreak aracının henüz İngilizce (tabi ki Türkçe de) sürümü yayınlanmamış olup nasıl jailbreak yapacağınızı aşağıdaki videodan ve onun altındaki anlatımlarımızdan öğrenebilirsiniz.

TaiG uygulamasıyla iOS 8.0 – iOS 8.1.1 kurulu aşağıdaki cihazlarınıza jailbreak yapabilirsiniz.

  • iPod Touch 5G
  • iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus
  • iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad, iPad Air, iPad Air 2

TaiG ile iOS 8.1.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Adım 1: Buraya tıklayarak TaiG web sitesine giderek aşağıdaki resimde görünen kısma tıklamak suretiyle TaiG uygulamasını indirin.

TaiG-Website-Dowload

Adım 2: Bilgisayarınızda iTunes uygulamasının yüklü olduğundan emin olun ve iOS cihazınızı bilgisayarınıza USB kablo aracılığıyla bağlayın ve iTunes uygulamasının cihazınızı tanıdığından emin olun.

Adım 3: Cihazınıza restore yaparak temiz bir kurulum yapmak suretiyle iOS 8.1.1 sürümünü kurun. Bu işlemi yapmadan önce  cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

Adım 4: Ayarlar > iCloud yolunu izleyerek iPhone’umu Bul seçeneğini kapattığınızdan emin olun.

Adım 5: Ayarlar > Touch ID ve Parola yolunu izleyerek cihazınızın telefon kilidini kapattığınızdan emin olun.

Adım 6: Kontrol merkezini açarak cihazınızı “Uçak Modu”na alın.

Adım 7: İlk adımda indirmiş olduğunuz TaiG uygulamasını sağ tıklayarak Yönetici Olarak çalıştırın ve gelecek uyarıyı evet diyerek onaylayın.

Adım 8: TaiG uygulamasının cihazınızı tanıdığından emin olduktan sonra aşağıdaki gibi gelen ekranda Cydia seçeneğinin seçili olduğundan, ikinci seçeneğin ise seçili olmadığından (burası önemli) emin olun ve aşağıdaki yeşil jailbreak butonuna tıklayın.

TaiG-Uncheck-1024x737

Adım 9: Jailbreak işleminin tamamlanmasını bekleyin, uygulama size jailbreak işleminin tamamlandığını gülen bir surat vasıtasıyla bildirecektir.

TaiG-Finished-iSO-8.1.1-Jailbreak-1024x741

Adım 10: iOS 8.1.1 yüklü cihazınız kendini yeniden başlattığında cihazınızın ekranında Cydia ikonunu göreceksiniz. Jailbreak ve Cydia’nız hayırlı olsun.

Tebrikler, iOS 8.1.1 cihazınıza jailbreak yaptınız. Kolaydı değil mi?

iOS 8.1.1 için jailbreak bekliyor muydunuz? iOS 8.1.1 cihazınıza jailbrek yaptınız mı? Eğer yaptıysanız yaşadığınız tecrübeleri ve sıkıntı oluştuysa bunları bizimle aşağıdaki yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

67 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir