iOS 8 Fotoğraf gizleme özelliği

iOS 8’in önde gelen birçok özelliği Apple etkinliğinde dahi biz kullanıcılara gösterildi. Fakat aslında işimize yarayacak birçok diğer özellik ise gizli kaldı veya açıklanamadı. Bunları keşfetmenin yolu da ya çok denemekten ya da sizler için hazırladığımız rehberleri takip etmekten geçiyor. Bugün de iOS 8 ile birlikte getirilen fotoğraf gizleme özelliğinden bahsedeceğiz. Tabii, bu gizleme özelliği düşündüğünüz kadar belki de fonksiyonel olmayabilir. Yine de gerçekten harika işler çıkartmaya yardımcı olabileceğine eminim.

Cihazınızın ana ekranından fotoğraflara giriş yaptığınızda herhangi bir fotoğrafı seçin. Fotoğraf görüntülenirken fotoğrafın üzerine basılı tutun. Burada “Gizle” seçeneğinin çıktığını göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde ise fotoğrafınız gizlenecek. Peki, fotoğrafı nasıl göreceksiniz? Gizlenen fotoğrafların hiçbirisi anlar veya zamana göre sıralama sıralama seçeneklerinin içerisinde görünmeyecektir. Fakat eğer albümler olarak bir sıralama gerçekleştirirseniz o zaman fotoğraf akışlarınızın içerisinde rahatlıkla bu fotoğraf görünür olacaktır.  Fotoğrafın gizlenme özelliğini devre dışı bırakmanız için de aynısını yapmanız gerekecek.

Gizlenen bir fotoğrafı görüntülerken üzerine basılı tuttuğunuzda “Gizleme” seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Bu seçeneği de seçerek tekrardan fotoğrafı eski görünür şekline getirebilirsiniz. Bu yöntem ile hem görünmek istemeyen fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz hem de çok daha düzgün bir koleksiyon görünümüne sahip olabilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir