iOS 8 Jailbreak İçin Pangu Güncellemesi Yayınlandı

Pangu-0.2-Untether-güncelleme

Geçtiğimiz hafta yayınlanan untethered jailbreak için problem yaşayan kullanıcıların sorunlarını giderebilmek amacıyla Pangu ekibi tarafından bir güncelleme yayınlandı. Daha önce jailbreak yapan kullanıcılar, ana ekranlarında bulunan Pangu uygulamasına girerek bu güncellemeden faydalanabilirler.

Bu kritik güncelleme, Cydia Substrate (Yüzey) yükleme problemini, iMessage kullanırken fotoğraf yollamada yaşanan sıkıntıyı ve Safari uygulamasında yaşanan problemleri gidermek ve açıkları kapatmak amacıyla yayınlandı. Özellikle hâlihazırda jailbreak yapmış olan kullanıcıların bu kritik güncellemeyi yapmaları önerilmekte.

NOT: Jailbreak yapmış olduğunuz cihazınıza şifre koymamanız özellikle öneriliyor. Keza şifre bulunan cihazlarda yeniden başlatmada problemler yaşanmakta ve bu sıkıntının giderilmesiyle ilgili çalışmalar devam etmekte

Güncellemeyi çalıştırabilmek için, Pangu uygulamasını açın ve ekranın a. – ltında bulunan Manager (Yönetici) kısmına girin. Orada update (güncelleme) sekmesinde Pangu 8.0 – 8.1 Untether güncellemesini göreceksiniz. Download (ok) butonuna dokunmak suretiyle güncellemenizi yapabilirsiniz.

Update butonuna dokunduktan sonra, yeni .deb formatlı dosyanı cihazınıza inecek ve cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecek. Bu işlemin sonunda güncellemeniz yapılmış olacak.

Pangu web sitesinde henüz güncellemenin yer aldığı indirme linki yayınlanmadı ve sayfada 1.0.1 sürümü yer alıyor fakat güncelleme yakın zamanda yer alacaktır. Eğer henüz jailbreak yapmadıysanız, buradaki Pangu İle iOS 8.1 Jailbreak Nasıl Yapılır? konumuza giderek iOS 8.1 kurulu cihazınıza jailbreak yapabilir, daha sonra yukarıda bahsettiğimiz yöntemle güncellemenizi yapabilirsiniz.

Güncelleme yaptıysanız ve yaşadığınız sıkıntılar giderildiyse aşağıdaki yorum kısmından bizlerle bu konuyu paylaşabilirsiniz.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir