iOS İçin En İyi Fotoğraf Filtreleri

Güncellemelerin ardından App Store’a “Fun With Filters” yani Filtrelerle Eğlence (Fotoğraf ve Video) adı altında yeni bir bölüm açıldı. Aslında bu, ne kadar fotoğraf düzenleme uygulaması olduğunu hatırlatmak ve kullanıcıları yönlendirmek amacıyla yapılan bir hamle. App Store’da bu kadar fotoğraf uygulaması varken hangisinin iyi olduğunu, hangisinin sizin için daha işlevsel olduğunu nasıl bileceksiniz? Aslında bunu bilmenin yolu basit: fotoğraf uygulamasını hangi amaçla kullanacaksınız?

Apple’ın fotoğrafçılık uygulamalarına şöyle bir göz attığımızda, favori filtre ve efekt uygulamalarından birkaç tanesini sizler için derledik. Elmadoktoru fotoğrafçılık bölümüne göz attığıınıda iPhone Fotoğrafçılığıyla ilgili tüyolarımızı görebilir ve aşağıdaki uygulamalardan size uygun olanlarını seçerek size uygun olanlarını indirebilirsiniz.

VSCO CAM

VSCO-Cam

Amatör fotoğraf makineleriyle çekilmiş görüntüler elde etmektense, ustaca hazırlanmış efektler elde etmek istiyorsanız, bu uygulama, fotoğraflarınızda sadece filtre eklemekten ziyade mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Fotoğraflarınızda dilediğiniz filtreyi seçtikten sonra her filtre için ayrı ayrı sıcaklık, pozlama ve kontrast ayarlarını da yapabiliyorsunuz. Daha sonrasında özel donanımlar öneren filtreler ekleyebilirsiniz. Bu uygulama tamamen ücretsiz.

REPIX

Repix

Repix, sadece filtre uygulaması değil aynı zamanda daha çok artistik bir uygulama. Kullanıcıların yaklaşık olarak 30 adet fırça, ışık donanımı, renk ve efekt kullanarak fotoğraflarını düzenleyebilmelerini sağlayan bu uygulamada aynı zamanda fotoğraflarınıza çerçeveler ekleyebilir ve Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlarda paylaşabilirsiniz.  Uygulama App Store’da ücretsiz olarak sunuluyor.

MEXTURES

Mextures

Fotoğraflarınıza doku, ışık sızıntısı, film görüntüsü gibi efektler eklemek istiyorsanız sizin uygulamanız Mextures. Mextures uygulaması ile fotoğraflarınıza dilediğiniz sayıda katman ekleyerek bu efektleri harmanlayabilirsiniz. Fotoğrafçıların ışık odalarında yaptıkları gibi değişik formüller oluşturun ve ışıklandırmalarla fotoğrafınızı tamamlayın. Uygulama App Store’da 1,99$’dan satılmakta.

AFTERLIGHT

Afterlight

Uygulama ile ilgili detaylı açıklamaya burada yer verdik.  Afterlight uygulamasında 56 filtre ve 66 adet doku mevcut. Uygulamanın fiyatı ise 1,99 TL.

TANGENT

tangent

Yukarıdaki örnek uygulamada görebileceğiniz üzere çeşitli geometrik şekilleri kullanarak fotoğraflarınızı efektlendirebileceğiniz bir uygulama itiyorsanız Tangent tam size göre. Çeşitli çerçeveler, şekiller, dokular, dolgular ve harmanlarla fotoğrafınızı şekillendirin. Daha sonra yeniden boyutlandırın, yönünü çevirin ve yakınlaştırın. Renkler kleyin, opaklığını ayarlayın ve hayal gücünüze göre bunları harmanlayın. 70 adet şekil ve 68 adet arkaplan dolgusu ile bu uygulamanın fiyatı 1,99$.

PIXLR EXPRESS PLUS

Pixlr-Express-PLUS

Autocad uygulamasının yapımcısı olan Autodesk tarafından yapılan ve App Store’da yerini alan Pixlr Express Plus uygulaması, fotoğraflarınızı kırpma, yeniden boyutlandırma ve ayar yapma işlemlerini yapmanıza olanak sağlayan bir uygulama. Kırmızı göz düzeltme, diş beyazlatma, kaplamalar yapma ve filtre ekleme özellikleri sayesinde popüler olacak fotoğraflar elde etmenin yanı sıra aşık efektleri ve çerçeve de ekleyebileceğiniz bu uygulamada fotoğrafınızı Facebook’ta paylaşma imkanı da mevcut. Uygulama App Store’da ücretsiz olarak sunulmakta.

PICSPLAY PRO

PicsPlay-Pro

Picsplay Pro uygulaması ile full çözünürlükteki fotoğrafları düzenlerken aynı anda zoom yapabilir ve orijinal fotoğrafla kıyaslama yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı kırpın, keskinleştirin ve çevirin. 10 tema içerisindeki 200 profesyonel filtreden istediğinizi seçin. Maskeleme aracını kullanarak fotoğraflarınızın farklı kısımlarına farklı katmanlar atamanız da mümkün. Uygulamanın ücreti 3,99$ olarak belirlenmiş.

PHOTO EDITOR BY AVIARY

Photo-Editor-by-Aviary

Filtreleme uygulamaları içerisinde kendisine yer bulabilecek olanlardan bir tanesi de Aviary olmalı. Tek dokunuşla fotoğraflarınızı iyileştirebilir, birçok efekt ve çerçeve ekleyebilir, kırpabilir, yönünü çevirebilirsiniz, bunun yanı sıra fotoğraflarınızı düzeltebilir, keskinleştirebilir veya buğu efekti verebilir veya daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayla stikerlar ekleyebilir, bir konu üzerine yoğunlaşabilir ve kreasyonlarınızı sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Uygulama App Store’da bedelsiz olarak kullanıma sunulmuş durumda.

LUMINANCE

Luminance

Şöyle bir gerçek var ki App Store’da birçok fotoğraf düzenleme uygulaması var ve bunlar arasından dilediğimizi seçerek kolay bir şekilde efektler ekleyebiliyoruz. Luminance uygulaması ile sonsuz sayıda katman oluşturabilir ve eşsiz benzerlikte ve başka bir yerde bulunamayacak efektler kullanarak fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Beyaz dengesi, doygunluk, film çizgileri gibi düzenlemeleri ve daha fazlasını kullanarak mükemmel efektlere sahip olun. Uygulama içerisinden fotoğraflarınızı facebook ve twitter üzerinden paylaşın. Uygulama, ücreti 1,99 TL olarak App Store’da yer almakta.

PICLAB HD

PicLab-HD

Bu mükemmel stüdyo dizayn uygulaması sayesinde, resimlerinizi çok farklı düğün davetiyesi şekillerine çevirebilirsiniz. Metninizi, arka plan çalışmanızı, ışık süzmelerinizi, dokularınızı, filtrelerinizi ve daha fazlasını ekleyin ve çalışmanızı tamamlayın. Dilerseniz dünyanın birçok yerinde yer alan grafikerlerin çalışmaları olan yazı fontlarından size uygun olanını seçebilirsiniz. Çalışmanızı tamamlamak için çizimler ve süsler ekleyin ve paylaşıma hazır hale getirin. Uygulama App Store’da sadece 1,99$ fiyatından satışa sunulmuş durumda.

Sizler için derlediğimiz fotoğraf düzenleme uygulamaları şimdilik bu kadar. Sizler de kendi çalışmalarınızı bizlerle paylaşabilir, instagram üzerinde #elmadoktoru hashtagini kullanarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sizin favori fotoğraf filtre uygulamanız hangisi?

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir