iPad 3G’de SMS Keyfi İçin Swirly SMS

iPad 3G cihazları adım adım telefon özelliğine kavuşuyor desek sanıyorum abartmış olmayız ki zaten telefon olmasının önünde de herhangi bir engeli yok. Ama her nedense Apple şirket stratejisi gereği bunu uygun görerek 3G olmasına rağmen telefon özelliğini esirgemiş. Bu kadar büyük aleti mi kulağımıza götüreceğiz derseniz de Bluetooth üzerinden sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Herneyse, bizi bunu düşünmeye sevkeden asıl olaya, SwirlySMS ile iPad 3G üzerinden SMS yollama konusuna dönelim.

Maalesef sadece Jailbreak‘li iPad 3G’lerin yararlanabileceği Swirly SMS uygulamasını Cydia üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz ki ücretli sürümü de var karıştırmayın. Bu uygulamayı cihazınıza yüklediğinizde tamamen türkçe olduğunu da görmek sizi şaşırtmasın. Adamlar çalışmış yapmış ve iPad 3G kullanıcılarına çok güzel bir uygulama kazandırmışlar. Türkiyede bu şekilde SMS gönderimi bu uygulama üzerinden yapılıyor mu diye soran olursa ki denemediğim bir şeyi kolay kolay paylaşmayacağımı bilenler sorusunu geri alacaktır.

Swirly SMS iPad 3G

SwirlySMS ücretsiz sürümü ile Vodafone üzerinden yaptığım SMS gönderiminde sorun yaşamadım ve uygulamayı da açıkçası iPad’in orjinal halinde görmek daha bir güzel olurdu diye de düşündüm açıkçası. Sonuçta bir tek uygulama ile zaten iPad 3G’nin konfigürasyonunun da desteklediğini bildiğimiz bu özelliği bizlere neden iPhone Hacker‘ları kazandırsın. Adamlar zaten gece gündüz yok jailbreakti yok unlocktu uğraşıyorlar 🙂 İşin şakası bir yana uygulamayı 3G’li iPad’leriniz eğer jailbreakli ise Cydia’dan kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

9 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir