iPad 3’ün Ayak Sesleri Sıklaşmaya Başladı

Uzak doğunun önemli haber kaynaklarından olan Digitimes tedarik zinciri içerisinde yer alan firmalardan elde ettiği bilgileri sıklıkla sitelerine yansıtıyor. Bu haberlerden bir tanesi de Apple‘ın yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı iPad 3 ve olası lansmanının yapılacağı zamanı konusunda oldu. Digitimes’a göre iPad 3‘ün önümüzdeki mart ayında piyasaya sunulabileceğini iddia ediyor. Beklenen iPad 3‘ün olası bazı özelliklerinin de sıralandığı haberde, 1,536×2,048 çözünürlüklü QXGA HD ekrana sahip ve pil ömrü açısından da daha uzun bir ömür sunacağı düşünülen yeni bir batarya ile geleceği konu ediliyor.

iPad 3

Belki de çoğu insan için ara bir cihaz olarak değerlendirilebilecek olan iPad 3 sonrasında gelecek olan iPad 4 ile çok daha farklı donanımı ve entegre uygulamaları ile 2012’nin yıldızı olabileceği dile getiriliyor. iPhone 4 sonrası iPhone 5 beklentilerini bir nevi hayal kırıklığına uğratan Apple şimdi de iPad 2 sonrası beklenen iPad 3 ile konfigürasyon açısından kullanıcılar üzerinde aynı etkiyi yaşatabileceği düşünülüyor.

Apple’ın özellikle iOS ürünleri ve konularını uzun süre takip eden bir blog olarak kendi fikrimiz ise iPad 3’ün en erken 2012 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı ve denilenin aksine iPad 2’nin üzerine çok daha fazla şeyin katılarak sunulacak versiyonu olacağı fikrindeyiz. iPad 4 için ise konuşmanın ve fikir yürütmek için çok daha erken olduğu düşüncesindeyiz.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir