iPhone 5S BİM’de 2299TL’den satışa sunuluyor!

Şok bir rakam. Türkiye fiyatı 2800TL-3200TL aralığına gezerken, BİM bu noktada bir ilki gerçekleştiriyor. iPhone 5S ve iPhone 5C Türkiye’de 1 Kasım itibariyle GSM şirketleri tarafından satışa sunulmaya başlanacak. Fiyatlar da bu seviyede gezinirken BİM güzel bir kampanya düzenliyor. Tarih 11 Ekim!

BİM iPhone 5S

iPhone 5S (16 GB) sahibi olmak isteyenler için harika bir alternatif. Peki nasıl oluyor da bu kadar ucuza verebiliyor? Sorunun cevabı paralel ithalatta gizli. Yani cihazlar distribütör ile getirilmiyor. Grey Market üzerinden paralel ithalat yapılıyor. Distribütör üzerinden gelmediği için garantili olmadığını da belirtelim. Daha doğrusu Türkiye garantili değil. Normalde cihazlarda herhangi bir sorun felan yok. Hepsi anlı şanlı iPhone. 🙂 Zaten garanti sistemleri de Türkiye’de çok iyi işlediği söylenemez. Sürekli kullanıcı hatası yorumunu almak mümkün.

Yeri gelmişken garanti konusunda küçük bir misal: Sony Xperi Z’yi birçoğunuz duymuştur. Hani su geçirmeyen telefonlar. Boğazın serin sularında da test edilerek reklam filmi hazırlanmıştı. İşte o cihazı satın alan bir arkadaşım plajda toz olunca yıkamak istemiş. Suya tutunca cihaz sizlere ömür. Bimeks’ten aldığı cihazı sahiplenen yok. Ne garantisi, ne de Bimeks. Kullanıcı hatası dediler. 1400TL tamir bedeli istediler. Üstelik bir de servisten gelen cihazın ekranı kırık geldi. 🙂 Bu da ayrı bir komedi. Yani işin aslı Türkiye’de iseniz zaten garanti kelimesine çok aldanmamak lazım. 😉

Türkiye’ye 1 Kasım’da girecek cihazlar BİM ile 11 Ekim‘de gelecek. Böyle bir ön satış imkanı da var. Helal olsun gerçekten. Bu tarz girişimlerin sayısı umarım artar ülkemizde. Satın almayı düşünenlere de önemle duyrulur.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir