iPhone 5S ile Çekilmiş Mükemmel Fotoğraflar

Apple, iPhone 5s tanıtımıyla birlikte birçok teknoloji takipçisini hüsrana uğratmış gibi görünüyor.  Özellikle 8 megapiksel kamerası, birçok kullanıcının moralini bozmuştu. Tabi ki teknik olarak kameranın 8 megapiksel olması sadece kağıt üzerinde, keza 12, 13 ve 41 megapiksel sensörler moralleri düzeltmeye yetiyor.

5s-isight-camera-1024x798

Aşağıdaki örnek fotoğraflarda görebileceğiniz üzere, iPhone 5s ile çekilmiş fotoğraflar durumun gerçekten de iyiye işaret olduğunu gösteriyor.  Apple tarafından dizayn edilmiş olan F2.2 açıklığa sahip ve %15 daha aktif sensör alanı ile iPhone 5, halefleri içerisinde en iyi kameraya sahip gibi görünüyor.

Apple tarafından aşağıdaki fotoğraflar gerçek iPhone 5s ile çekilmiş ve Apple web sitesine eklenmiş olup fotoğrafların hepsi yüksek derecede keskin ve temiz görünmekte. Esas husus şu ki, bu fotoğrafların akıllı bir telefonla çekilmiş olmasına inanmak gerçekten çok güç.

Fotoğrafların büyük hallerini görebilmek için üzerlerine tıklayın:

photo_5 photo_4 photo_3 photo_2 photo_1 photo_6

Yukarıda geçen yeni özelliklere ek olarak, iPhone 5s kamerası birçok farklı yeni özelliklere ev sahipliği yapıyor. Cihazda, daha iyi beyaz balans ve düşük ışıklı fotoğraflarda daha iyi görüntü elde etmeyi sağlayan gerçek tonlu çift LED bulunuyor. Aksiyon çekimleri için geliştirilmiş 15 bölgeli matris ölçümü ile birlikte geliştirilmiş otomatik fokus ve arka arkaya çekim modu da iPhone 5s kamerasını diğer yeni özellikleri.

Video çekimine baktığımızda ise, 720p videoları 3x canlı video zoomu ile saniyede 120 kare çekmeyi sağlayan ve yeni getirilen Slo-Mo modu yer almakta.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir