iPhone 5S Türkiye’de ön talep toplamaya başladı

Tanıtımı ardından kuşkusuz ülkemize ne zaman geleceği de merak konusuydu. Ekim ayında 100 ülkede satışa sunulacak olan cihazlar bu tarihlerde de Türkiye’de olacak. Şimdilerde de bazı firmalar ön talep toplamaya başlamış görünüyor.

Bu haber sizi heyecanlandırıyor kuşkusuz. Ancak hemen heyecana kapılmak yersiz çünkü fiyatlar dudak uçuklatacak cinsten. Bazı teknoloji firmaları ön talep için 2900 – 3200TL (KDV Dahil) fiyatlarıyla boy gösteriyor. Bu denli yüksek fiyatlar olunca da tepki çekmesi çok doğal.

iPhone 5S Türkiye ön talep 1

Yurdum insanı bu tür ürünleri kullanırken hep fazladan para ödemeye mahkum. Çünkü vergilendirmeler çoğu zaman, çoğu üründe cihaz bedelini aşabiliyor. Böyle olunca da iki katı paraya ürünlere sahip oluyoruz. Tabi burada aç gözlü distribütörleri de unutmamak gerekir.

iPhone 5S Türkiye ön talep 2

Kazanan hep devletimiz ve aracı kurumlar. Maalesef vatandaş bu bedeli ödemek zorunda. İnş bu bizim kaderimiz olmaz ve bu fazla vergiler biraz daha makul seviyelere inebilir. Birçok teknoloji sitesinde olduğu gibi biz de bu konuda sitemlerimizi ortaya koyalım… 🙂

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir