iPhone & iPad Tamir ve Bakım

iPhone ve iPad cihazları teknoloji harikası ürünler olduğu gibi aynı zamanda çok hassas ve özenli kullanım gerektiren ürünler olduğu biliniyor. Özellikle bu ürünlerin yeni modelleri olan iPhone 4, iPad 2 gibi cihazlar bu hassaslığı daha bir fazla üzerlerinde barındırıyorlar. Bir çok blog’da takip ettiğim üzere iPhone 4 cihazlarını şu veya bu şekilde düşürme sonucunda ön cam yahut arka kapağının çatlaması sorunları en başta gelen sorunlar olarak görülüyor. Bazen spesifik olarak kulaklık, mikrofon veya hoparlör arızaları özelikle garantisi olmayan veya süresi dolan cihazlar için teknik destek, tamir ve bakımı hayli fiyatlı olabiliyor. Eğer bu gibi sorunlarla yüzyüze kalmışsanız ve tamir bakım gibi özel çalışmalara eliniz yatkınsa biraz dikkat ile bu konuda büyük tasarruflar yapmanız mümkün.

iPhone 4 Arka Kapak Değişim

Yeterki ne yaptığınızı bilin ve cihaza karşı hassas olun, gerisi için ise iPhone 4 ve iPad gibi cihazları biraz tanımaktan geçiyor. Çünkü açılışı benzer cihazlardan hayli farklı, sökme aletleri diğer cihazlara göre değişik olan bu ürünlerin içleri ön paneli, arka paneli, ekranı vb. birbirine bağlayan veri bağlantı aparatları ile dolu olduğundan sökmek konusunda hayli dikkat gerektiren aletler. Bu tip durumlarda cihazınızı nasıl sökeceğinizi, değişmesi gereken bağlantı unsurlarını nereden ve nasıl başarılı şekilde ayıracağınızı bir çok video sitesinde gayet ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Bu tip videolara özellikle youtube üzerinden bu örnekte olduğu gibi bir arama ile erişebilir ve en azından millet olarak hayli meraklı bir yapıya sahip olduğumuz ortadayken en azından bu tip teknik müdahalelerde en azından biraz daha bilgi sahibi olmamızı sağlayacaktır. Tabi bizler yine de bu gibi işlemleri profesyonel olarak bu hizmeti veren yerlerden almanızı öncelikli olarak tavsiye ediyoruz.

Ayrıca kısa zaman sonra blogumuza bu konuda eğitim videolarını derleyip yayınlayacağımız bir bölün düşündüğümüzü de belirtelim. Sizce nasıl olur?

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir