iPhone Kamerasındaki Fotoğrafların Hepsini Aynı Anda Nasıl Silebiliriz?

iPhone kullanıcılarının dertlerinden bir tanesi de, kamerayla çekilen fotoğrafları tek tek silmek. İlk başlarda yeni aldığınız bir iPhone için bu sorun teşkil etmeyebilir ama, 1 ay sonra bu klasördeki fotoğrafların sayısının 500 ve üzeri olduğunu düşünürseniz, sanırım kabus gibi günler sizi bekliyordur. Çoğu kişi bu fotoğrafları tek tek silmekle uğraşıyor ve ciddi anlamda zaman kaybediyor. Peki sizi tüm bu dertlerden kurtacak bir çözüm olduğunu ve kaydettiğiniz fotoğrafların hepsini bir anda silebileceğinizi söyleseydik ne derdiniz? En iyisi kendinize saklayın ve biz size Camera Roll kısmında bulunan fotoğrafların kısa sürede topluca veya seçerek nasıl silebileceğinizi anlatalım.

iPhone'dan toplu fotoğraf silme uygulaması

Öncelikle iPhone uygulamalarından bir tanesini kullanmanız gerekecek. Bu programın adı iExplorer . Bu uygulamayı isterseniz hem MAC hem de Windows kullanıcısı olarak kullanabilirsiniz. Bu programı bir kez kurduktan sonra, iPhone cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonrasında iExplorer uygulamasını açın. Yüklenen fotoğraflar cihazın Media/DCIM klasöründe bulunacaktır. “100APPLE” adında göreceğiniz klasör veya klasörler sizin fotoğraflarınızın veya videolarının kaydedildiği klasördür. Bu klasördeki fotoğrafları ister tek tek, isterseniz toplu şekilde, istersenizde hangi fotoğrafları silmek istiyorsanız onları seçerek silebilirsiniz.

Eğer MAC işletim sistemi kullanıyorsanız, Image Capture uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamada da yine aynı şekilde iPhone cihanızdaki kamerayla çektiğiniz fotoğrafları gösterecektir. İsterseniz bu uygulama ile bilgisayarınıza fotoğrafları indirebilir, isterseniz de çoklu silme işlemi ile silebilirsiniz.

iExplorer uygulamasını kullanmak istiyorsanız http://www.macroplant.com/iexplorer/ adresine tıklayarak programı indirebilirsiniz. Bu program, bir zamanlar bana zaman kazandırdığı gibi eminim size de zaman kazandıracaktır. Yok ben tek tek fotoğrafları elimle silmekten büyük bir haz alıyorum, hem de bolca zamanım var diyorsanız, o zaman bu program maalesef size göre değil.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir