iPhone için MP3 dosyalarınızı zil sesi yapın (JB gerekmez)

Normalde klasik zil seslerini kullanmayı tercih ediyordum fakat özellikle artık toplumumuzda onlarca insan aynı cihazı aynı zil tonu ile kullandığı için sürekli her duyduğunuz melodide bir panik yapıyorsunuz. Acaba çalan benim telefonum olabilir mi? başlıyorsunuz ceplerinizi karıştırmaya. Ben de bu durumdan sıkılınca artık cihazımı biraz daha kişiselleştirmem gerektiğini düşündüm.

Sevdiğim bir kaç MP3 formatında parçayı mesaj sesi ve zil sesi olarak atamamın yerinde bir karar olacağını düşündüm ve başladım sizler ve kendim için en pratik yolu aramaya. Eskiden MP3 dosyalarımızı zil sesi yapmak için baya uğraşıyorduk. Hatta daha da büyük bir sıkıntı vardı. Şarkıların başındaki gereksiz kısımları ekstradan MP3 yazılımları ile kesmek vs. derken insan üşenip işlemden vazgeçiyordu. Siz de asıl şarkının nakaratını zil sesi yapmak istiyorsanız ve bu işlemi kolayca yapmak istiyorsanız burada anlattığımız yöntem fazlasıyla size yardımcı olacak demektir.

Öncelikle MP3 uzantısı şeklinde dosyanız elinizin altında bulunsun. Daha sonra http://mp3cut.net/tr/adresine giriş yapın. Buradan MP3 dosyanızı seçin ve ardından basit araç yardımı ile 40 saniyeye denk gelecek şekilde melodinizi kesin. Daha sonra da hemen aşağıda yer alan iPhone için zil sesi kısmını seçin. Böylece indirmeden sonra parça .m4r uzantısına dönüşecektir. Buradan sonra iş melodimizi telefonumuzun içine aktarmaya kalıyor.

Eğer iTunes’u kullanıyorsanız kolaylıkla iTunes ile melodiyi cihazınıza zil sesi olarak aktarabilirsiniz. Hatta daha da kolay olmasını istiyorsanız iTools veya Tongbu gibi yardımcı dosya yöneticisi programları kullanabilir, birkaç saniye içerisinde yapmış olduğunuz zil sesini cihazınıza aktarabilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir