iPhone İle Hangi Fotoğrafı Nerede Çektiniz?

iOS 7’den önce, fotoğraflarınızın nerede çekildiğini harita üzerinde görmenin kolay bir yolu mevcuttu ve bu özellik Mekânlar olarak adlandırılmıştı ve bu da Fotoğraflar uygulamasının bir parçasıydı. Her ne kadar kısıtlı amaçları mevcut olsa da, Mekânlar sekmesi bazen fotoğraflarınızı konum tabanlı olarak görüntüleme açısından kullanışlı bir yöntem idi.

iOS 7’nin kullanıcılara sunulmasıyla birlikte, bu özellik de cihazlarımızdan gitti ve fotoğraflarınızın nerelerde çekildiğini görebileceğiniz daha ince bir yönteme merhaba dedik ki Kamera uygulaması için konum servislerine izin vermiş olmak gerekiyor bu yöntemde. Özellikler birbirine benzemekte fakat ulaşma yöntemi biraz daha farklı sadece.

Bu konuda, sizlere fotoğraflarınızın nerelerde çekildiğini Fotoğraflar uygulaması içerisinden harita üzerinde görsel olarak görüntülemenizi sağlayacak yöntemi anlatacağız.

Adım 1: Fotoğraflar uygulamasını açın ve en alttan Fotoğraflar sekmesine geçin.

Adım 2: Anlar, Koleksiyon veya Yıllar görünümünde olmanız farketmez fotoğrafların üzerinde bulunan konumun üzerine dokunun.

Moments-Collections-Years-Photos-app

Adım 3: Konumun üstüne dokunduğunuzda Apple Haritalar açılacak ve farklı konumlada çekilen fotoğraflar haritanın üzerinde görünecek. Fotoğrafları görebilmek için fotoğraf yığınlarına dokunmanız yeterli.

Location-Moments-Collections-Years-Photos-app

En iyi sonucu almak için Yıllar görünümündeyken konumlara bakın ve böylelikle daha büyük ölçekte fotoğraf görüntülemesi yapabilirsiniz. Eğer iCloud Fotoğraf Kütüphanesini kullanıyorsanız veya büyük bir fotoğraf arşiviniz mevcutsa bu özellik özellikle gezi anlarında gittiğiniz yerlerde çektiğiniz fotoğrafları görmeniz açısından çok mükemmel olacaktır.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir