iPhone Blackberry Olsun

iPhone kullanmak istiyorum fakat dokunmatik kullanamam ne yapacağım diye düşünüyorsanız, Las Vegas’taki CES fuarında tanıtılan bu kılıf tam size göre!

spike

Spike TypeSmart ismiyle üretilen ve CES fuarında tanıtımı yapılan kılıf, klavyeli modelleri özleyen iPhone kullanıcıları için değişik bir kullanım zevki veriyor. KickStarter üzerinden para toplamaya başlayan üreticiler, Şubat ayında ürünü seri üretime çıkarmayı hedefliyor.

Spike 1 ve Spike 2 adlı iki farklı modelden oluşan akıllı klavye bakalım ne kadar tutulacak?

spike1

Peki, Spike TypeSmart nasıl çalışacak?

Hem telefon kılıfı, hem de QWERTY akıllı klavye olarak üretilen ürün, üzerindeki tuş takımının klavyedeki tuşlar üzerine denk getirilmesiyle oluşturulmuş. Spike 1 modelinde tuş takımını kullanmak isterseniz kılıfı düz olarak cihaza takıyorsunuz. Kullanmak istemediğiniz zamanlarda ise çıkararak tuşlar arka tarafa gelecek şekilde yerleştiriyorsunuz. Böylelikle fiziksel olarak bir tuş takımınız olmuş oluyor. Diğer modelde ise klavye takımı sağ taraftan döndürülmek kaydıyla arka tarafa alınıyor.

spike2

Kılıf şimdilik iPhone 4 ve iPhone 4S kullanıcıları için tasarlanmış olsa da, seri üretime geçildiğinde diğer modeller için de üretileceğini düşünüyoruz.

Spike TypeSmart akıllı klavyenin en önemli özelliği bluetooth vs herhangi bir bağlantı aracına ihtiyaç duymuyor olması olarak görünüyor. Fiyat olarak da 49 dolar gibi cazip bir fiyat belirlendiği düşünülürse, çok tutulacak bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir