iPhone ve iPad donarsa nasıl yeniden başlatabilirsiniz?

iOS işletim sistemine sahip olan cihazların bataryalarının çıkartılamıyor olması bazen kullanıcılar için büyük bir avantaj olurken bazen de büyük bir dezavantaja dönüşebiliyor. Özellikle jailbreak kullandığımız cihazlar içerisinde bazen tweak’lerin çakışması veya güncel olmaması nedeniyle cihazınız donabiliyor. Bu durumda geriye kalan tek çözüm cihazınızı yeniden başlatmak oluyor. Fakat yalnızca telefonunuzu kapatma tuşuna bastığınızda da telefonunuz hala aynı şekilde kalmaya devam ediyor. O zaman cihazınızı nasıl yeniden başlatacağınızı bilmeniz belki faydalı olabilir.

iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızın hepsinde aynı işlemi yaparak cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Öncelikle cihazınızın üzerindeki açma kapama tuşuna basılı tutun ve ardından da Menü yani Home tuşuna basılı tutun. Ortalama olarak elinizi çekmeden 6 – 7 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. Bu bekleyişinizin hemen ardından ise cihazınızın önce ekranı gidecek ve sonra kendisine Reset atarak yeniden başlamış olarak açılacaktır.

Yani, cihazınız donduğu zaman onun kapanması ve yeniden açılması için şarjının tamamen bitmesine gerek yok. Bu yöntem ile donan veya yeniden başlatmanız gereken her türlü durumda cihazınızı kolaylıkla yeniden başlatabilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir