App Store ve Passbook’taki iTunes Store’a Bağlanamıyor Hatasının Çözümü

Elmadoktoru.com olarak her zaman olduğu gibi yine bir hatanın çözümünü bu yazıda size aktaracağız. iOS 6’nın çıkmasıyla birlikte, bir çok hatada beraberinde gelmeye başladı. Bu hatalardan birisi de ingilizce olarak “Can’t connect to iTunes Store” türkçesi ise, “iTunes Store’a bağlanamıyor” hatası. Kullanıcılar bu hatayı Passbook uygulamasında alıyorlar.

Kimi kullanıcılar, uygulamayı güncellerken sorun yaşarken, kimi kullanıcılar ise, Passbook uygulamasını aktif edememe sorunu yaşıyor. Apple destek forumlarında bununla ilgili bir kaç çözüm önerisi dolaşmakta. Bizde sizlere bu hatanın çözümünü sunuyoruz.

iTunes Store bağlantı sorunu ve çözümü

Ayarlar > Genel > Tarih ve Zaman > Otomatik Güncelle > Kapalı. Tarihi bir sene sonraya götürün. Uygulamayı yeniden güncellemeyi deneyin . Eğer hata mesajı alırsanız, ayarlara tekrar geri dönün. Zamanı ve tarihi tekrar düzelterek (Otomatik ayarlamayı aktif edin) tekrar aynı işlemi deneyin.

Yukarıda anlattığımız yol ile başarılı olan bir çok kullanıcı varken, nadirde olsa bazı kullanıcıların çözüm bulamadığı görülmüş. Bende bu, yöntem ile başarılı olurken, başarılı olamamış kullanıcıların belki yanlış bir yöntem uyguladığını düşünüyoruz. Genellikle herkesin uygulayabildiği ve çözüme ulaştığı sorunlarda bazı kullanıcılar yetersiz kalabilmekte ve tam olarak ne yapacağını bilmediği için, başarısız sonuçlar elde edilebilmektedir. Belirttiğimiz gibi, bu yöntemi deneyerek başarılı olan bir çok kişi bulunmakta. Bunlardan birisi de benim. Eğer sizde iOS 6 ile böyle bir hatayla karşılaşmış iseniz, mutlaka bu yöntemi deneyin.

Konuya apple destek forumu support.apple.com‘da da ulaşabilirsiniz. Oradan da ingilizce olarak çözüme ulaşmayı deneyebilirsiniz.

21 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir