Jailbreak Olmadan Cihazınıza Respring Yapın

Her ne kadar jailbreak olmadan cihazınıza respring yapmanın mümkün olmayacağını düşünüyor olsanız da bu düşüncenizin doğru olmadığını belirtmek isteriz. Keza aşağıdaki adımları uygulayarak veya en alttaki videoyu izleyerek jailbreak olmayan cihazınızı respring yapabilirsiniz.

respring

Respring yapabilirsiniz dedik ama biraz zahmetli bir iş. Buyrun nasıl yapabileceğinizi hep birlikte görelim.

Adım 1: İlk olarak kullanmadığınız veya önemsemediğiniz uygulama veya kısayollardan bir adet, kullandığınız herhangi iki uygulamadan da bir adet olmak üzere iki klasör oluşturun.

Adım 2: Bu oluşturduğunuz klasörlerden kullanmadığınız olanı Ana ekranınızın üçüncü sayfasına taşıyın. Kullandığınız ve önemsediğiniz klasörü ise Ana ekranınızın ikinci ekranına taşıyın.

Adım 3: Üçüncü sayfaya gelin ve Ana Ekran Tuşuna basılı tutun ve burada oluşturduğunuz klasöre hızlıca dokunun. Ekran ilk sayfaya gelecektir, daha sonra hızlı bir şekilde ikinci sayfaya geçin ve oluşturduğunuz ikinci sayfadaki klasörü açın.

Adım 4: Yukarıdaki adımları uygun bir şekilde yaptığınızda cihaz wiggle (yanıp sönme) modundan çıkacaktır. İkinci sayfadaki klasörü açın ve Ana ekran tuşuna basın. Üçüncü sayfadaki klasör, ikinci sayfadaki klasörün içine taşınmış olacaktır.

Adım 5: İkinci sayfadaki klasörü tekrar açın ve kullandığınız uygulamaları klasörün içinden çıkarın. Kullanmadığınız uygulamalar içeride kalmalı.

Adım 6: Bu adımda cihazı tekrar wiggle moduna alın ve klasörün ismini “Respring” olarak değiştirin.

Adım 7: Respring yapmak istediğinizde Respring klasörünü açın ve onun içinde bulunan klasörü açmaya çalışın, açılmayacak, cihaz respring olacaktır. Çünkü, klasör içinde klasörü iOS desteklemez.

Adım 8: Bu klasörü dilediğiniz yere taşımakta özgürsünüz, işleminiz tamamlandı.

Kullanmayı isteyip istememek sizin elinizde tabi ki ama cihazınızın ağırlaştığınız düşündüğünüzde bir respring yapmak fena olmaz hani.

5 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir