Jobs’ın biyografi kitabı yazarı, Beats’i satın almanın Video ile ilgili olduğuna inanıyor

Steve Jobs‘ın ardından yazdığı biyografi kitabıyla gündeme gelen ve çok uzun bir süre en çok satanlar listesinde kalmayı başaran Walter Isaacson, Apple’ın Beats Elektroniği satın almasının ardındaki nedeni kendince tahmin ediyor. Son dönemde satın alma ile ilgili birbirinden farklı tahminler yapılıyor. Genel mantık kulaklık ve müzik akış sistemi üzerine olduğunu söylese de Isaacson daha farklı olduğunu düşünüyor.

walter isaacson Jobs biyografi kitabı

Walter Isaacson bu konudaki tahminlerini şu şekilde dile getiriyor.

Apple-Beats anlaşması, ne kulaklık ne de müzik akış sistemleriyle ilgili. Bence asıl ilgilendiği konu Video. Apple’ın içerik yönetimi konusunda değerlendirebileceği ve özellikle TV lansmanı konusunda yardım almak istediğini tahmin ediyor. Çünkü Apple tüm içerik sahiplerini gemiden indirdi. Dolayısıyla da bir boşluk doğdu.

Isaacson’un tahminleri bu şekilde. Tam cümleleri bu olmasa da ben bu şekilde anlatmak istediğini anladım 😉 Bu çerçeveden baktığımızda diğer tahminlerin çok uzağında olduğu görülüyor. Gerçekten farklı bir pencereden baktığını anlamak çok zor değil. Ancak henüz net birşey olmadığı için, neden satın alındığı konusu da su götürmeye devam edecek gibi görünüyor. Bunun cevabını en iyi zaman gösterecektir…

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir