Kablosuz Olarak iTunes ile Cihazınızı Senkronize Edin

Sizlerle yine bir Cydia uygulaması ile daha beraberiz, jailbreak’li iPhone, iPad, iPod cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulamamızın adı AppSync. Uygulamamız başlıktan da anladığınız gibi cihazınızı USB kablosu ile beğlamaksızın iTunes i,le cihazınızı senkronize etmenizi sağlayan son derece kullanışlı bir uygulamadır. AppSync, iTunes ile Wi-Fi üzerinden hızlıca cihazınızı birbiri ile eşleştirme işlemini gerçekleştirir. Her seferinde kablo ile bağlanan cihazlarınız aynı zamanda bilgisayardan şarz durumuna da geçtiğinden cihazınızın zamanla piline de olumsuz etkisi olabiliyor ki bu uygulama bu olayı da by-pass ettiğinden bu açıdan da katkısı önemli bir uygulama.

cydia

Uygulamayı Cydia üzerindeki Cydia Store içinde görebileceğiniz gibi sahip olmanız için 9.99$ ödemeniz gerekiyor. Biliyorsunuz blogumuzda emek hırsızlığı sayılacak olan ister yerli ister yabancı üretici olsun kimsenin ücretle sattığı uygulamaları bedava olarak haksız şekilde dağıtmıyoruz. Sizlerle en fazla ipucunu paylaşıyoruz ki Cydia’yı kullanmayı bilenler ne demek istediğimizi de anlayacaklardır. Tekrar konumuza dönmemiz gerekirse eğer, AppSync cydia üzerinden kurulumu sonrası bilgisayarımıza da eşleştirme için yama uygulayacak olan ve telefon ile eşleştirmeyi basit bir şekilde yönetmeyi sağlayacak programını indirmemiz gerekiyor. AppSync linkinden gerekli programı indiriyoruz ve kurulumunu yapıyoruz.

appsync

Resimde de görüleceği üzere kurulum sonrası direk olarak çalışacak ve telefonunuzdaki uygulamasını çalıştırmanızı bekleyecek.

AppSync iPhone iPad iPod Touch  AppSync iPhone iPad iPod Touch

AppSync uygulamasını açtığımızda bilgisayarımızı arayacak eğer arama sonlanmayıp ikinci resimdeki gibi “Ready to Sync” yazısına ulaşamıyorsak bilgisayarın güvenlik duvarı programın bağlantısını engelliyor olabilir. Gerekli kontrolleri yaparak izinleri düzenlediğinizde sorunsuzca bağlanacaktır.

appsync for iphone

Bağlantı kurulduğunda simge yeşile dönecek ve iTunes muhtemelen otomatik olarak açılacaktır. Resimdeki gibi de senkronize işlemi tıpkı USB kablosu ile bağlanmışsınız gibi işleminizi gerçekleştirecek. Güle güle kullanın.

Cydia uygulamasının bilgisayarınızda olabilmesi için cihazınızın jailbreak yapılmış olması lazım, şu an için en son sürüm iOS 4.2.1 untethered jailbreak için ilgili linke tıklayarak yararlanabilirsiniz.

9 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir