Mophie Juice Pack Plus Harici Batarya İncelemesi

Telefon alırken bir çoğumuzun önceliklerinden biridir pil ömrü. Söz konusu telefon birde iPhone olunca; uygulamalar, filmler, müzikler, mesaj, konuşma vs… derken bir bakmışsınız düşük pil seviyesi uyarısı ekranda belirmiş. Bu anlamda Mophie Juice Pack Plus imdadınıza yetişmekte. İsterseniz kısaca özeliklerini belirtelim ardından ürünle ilgili yorumlarımı sizlere aktarmaya çalışıyım. 2000mAh(1000 defaya kadar civarı şarj etme olanağı) 2G için:16;3G için 8 saat ekstra konuşma süresi. Müzikleriniz için 44; filmlerinizi için 11 saat ekstra kullanım süresi 3G için 7; Wi-Fi için ise 11 saat yine ekstra kullanım süresi belirtilmiş. Aşağıda gördüğünüz gibi 7 renk mevcut.

MOPHİE JUİCE PACK

-Kutu içeriği ise yine aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi; batarya kılıf, Usb kablo, kullanım kitapçığı ve garanti kartlarından oluşmakta;

MOPHİE JUİCE PACK

Şimdi sizlere ürünle ilgili kişisel izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

Mophie Juice Pack Plus 2000mAh ek bataryaya sahip bir cihaz. Bu şu demek; cihazınızın pilinin tamamen bitmiş olduğunu varsayarsak cihazınızı tam şarja sahip hale getirebilir. Sitesinde her ne kadar % 120 olarak lanse edilmiş olsada deneyimlerim bana % 100 oranında bir sonucun olduğunu gösterdi.

Mophie Juice Pack Plus sağlam bir yapıya sahip, ciddi anlamda iPhone‘unuzu darbelerden koruyabilir.

Şimdi detaylar; aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi alt kısmında 4 adet led ve bir adet buton bulunmakta. Bu butona basarak ne kadar ekstra batarya ömrünün kaldığını ledlerden anlayabiliyorsunuz.

MOPHİE JUİCE PACK

Yine resimlerde görüdüğünüz gibi kılıfın sol alt tarafında bulunan buton harici batarya-kılıfı istediğinizde devreye sokuyor yada devreden çıkarabiliyorsunuz. Bu bağlamda birkaç harici bataryakılıf test etmiş birisi olarak bu özelliğin çok yerinde olduğunu düşünüyorum.

MOPHİE JUİCE PACK

Mophie Juice Pack Plus‘ın yukarıda görüldüğü gibi sol üst köşesinde ses butonları ve yuvası mevcut. Yine ürünün üst tarafında açma-kapama için bir buton mevcut. Bu detayı neden belirttim; bu butonlar daha sağla bir yapıda tasarlanabilirmiş. Zamanla bu butonlarda plastik yapılarından dolayı gevşeme olmakta ve yapmak istedikleriniz için bu butonlara biraz daha sert basmak zorunda kalabilirsiniz. Sağ alt kısmda ise şarj için giriş bulunmakta.

MOPHİE JUİCE PACK

Arka kısım ise resimlerde görüğünüz gibi.Kamera için bir yuva mevcut. Bu yuva kamera için herhangi bir olumsuzluk teşkil etmemekte.

MOPHİE JUİCE PACK

Mophie Juice Pack Plus üst kısımdan sürgülü ayrılabilir bir yapıya sahip. Üst kısmı çıkarıyor,telefonu yerleştiriyor ve tekrar üst kısmı yerine oturtuyorsunuz. Güzel bir düşünce ancak ayrılabilir kısım yerleştirildiğinde çok az bir boşluk kalıyor ama rahatsız edebilecek düzeyde kesinlikle değil.

Mophie Juice Pack Plus’ı iPhone ile yada iPhone’suz şarj edebilirsiniz. Eğer iPhone kılıf içindeyken şarj etmek isterseniz önce telefon daha sonra kılıf şarj oluyor. Malesef şarj süresi biraz uzun. Yaklaşık 3-4 saat kadar. Bu durum sizi biraz rahatsız edebilir. Testlerim sırasında standart İphone şarj aleti ve amperi yüksek şarj cihazı kullandım ancak sonuç pek değişmedi,süreler yine aynı.

Peki kılıf iPhone’u daha büyük yapıyor mu? Bu durum biraz göreceli. Uzunluk anlamında yaklaşık 1cm, batarya kılıfın arka kısmında olduğu için birazcıkta kalın. İhtiyacınız uzun süre giden bir şarj ise bu durumun siz rahatsız etmeyeceği görüşündeyim.

MOPHİE JUİCE PACK

Mophie Juice Jack Plus‘ın farklı versiyonları mevcut. Normal versiyonu 1500mAh pile sahip. İncelediğimiz Plus versiyonunun düz versiyondan tek farkı 2000mAh pile sahip.Önemli bir fark bence☺ Ayrıca Outdoor tutkanlarına özel bir ürünleride var. Detaylı bilgi edinmek isteyenler siteyi inceleyebilirler.

Peki fiyatı nedir? 1500mAh pile sahip normla versiyonu 79$ dolar fiyata sahip. İncelediğimiz Plus versiyonu ise 99$ dolar gibi bir fiyattan satılıyor. Türkiyede araştırırsanız kargo dahil 100tl gibi bir fiyata bulmanız olası.

SONUÇ;

MOPHİE JUİCE PACK

Artılarıyla eksileriyle bir değerlendirme yapmak gerekirse; incelediğimiz ürün gurubunda kafamızı karıştıracak çeşitlilikte ürün sayısı yok. Ancak kıyas dahilinde en iyilerinden birisi diyebiliriz. 2000mAh dahili bir pile sahip olması onu diğerlerinden ayırıyor. Ayrıca istediğiniz zaman şarj edip istediğiniz zaman devreden çıkarabilmeniz, pil göstergesi, darbelerden koruması artıları. Şarj durumunun 3-4 saat arası olması, ayrılabilir sürgülü üst kısmının tam manası ile oturmaması, üzerinde bulunan butonların ileriye dönük güven vermemeside eksileri arasında sayılabilir. Tabi renk konusu tamamen sizinle alakalı☺

Bu anlamda piyasada bulunan ciddi rakiplerinin bence bir adım önünde. Uzun seyahatlariniz, yoğun kullanımlarınız dahilinde pil performansını ikiye katlayan bir ürün. Piyasada kaliteli diye bilinen silikon kılıfların ortalama 70-80tl olduğu düşünülürse belirttiğim rakama bu ürünü almak mantıklı. Biraz tombul olsun problem değil pil performansı benim için daha önemli diyorsanız tavsiye edeceğim bir ürün. Bir başka incelemede görüşmek dileğiyle. Saygılar.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz

5 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir