Mükemmel iPhone İçin Cydia Tweakları – 2

Apple’ın kullanıcıların isteklerine her konuda cevap veremediğini, bu sebeple de milyonlarca kullanıcının Jailbreak’a yönelerek mükemmel bir iPhone’a sahip olabilmek için eklentilerle cihazlarını mükemmelleştirme çabalarına girdiklerinden söz etmiştik. Bu konumuzda da mükemmel bir iPhone’a sahip olabilmeniz için cihazınıza eklemeniz gereken tweaklara devam edeceğiz.

muk-iphone

NCSettings

Sbsetting tweakını her Jailbreak yapan kişi bilir. Mükemmel bir iPhone için olmazsa olmazlardandır. Fakat SbSettings tweakına öyle bir alternatif var ki ondan daha güzel görünüme ve kolay kullanıma sahip: NcSettings. NCSetting ile yapabilecekleriniz sizi çok fazla yormayacak cinsten; NCSettings ile cihazınızda sürekli aktif veya deaktif hâle getirdiğiniz uygulamaları kısa yoldan açıp kapatabiliyorsunuz.

NCSettings

NCSettings tweakında tonlarca eklenti var ve istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Kişisel Hotspot ve özel tarayıcı sistemi bunlardan birkaçı. Açıkçası Jailbreak olmadan iPhone’unuz hiç de mükemmel değil fakat uygulamalarınıza kısa yoldan ulaşmaya başladığınızda herşey o zaman başlıyor. Bunu da yolu NCSettings’ten geçiyor.

NCSettings tweakına ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

PasswordPilot Pro

PasswordPilot Pro, mükemmel bir iPhone’da mutlaka bulunması gereken bir tweak. Her ne kadar iOS 6 için henüz hazır olmasa da hazır olduğunda işinize ne kadar yaradığını göreceksiniz.

PasswordPilot

PasswordPilot, AppStore şifrenizi hafızasında tutarak App Store’da sürekli şifre yazma yükünden sizi kurtarıyor. App Store’dan bir şey indireceğiniz zaman şifrenizi girmeye gerek kalmadan Ok deyin ve geçin. Tabi ki çocukların eline geçtiğinde potansiyel bir tehlike olduğunu unutmamak lazım fakat zamandantasarruf etmek istiyorsanız bu tweak sizin için.

PasswordPilot Pro ücretsiz olarak sunulmakta.

Safari Download Manager

Safari Download Manager için iFile tweakının suç partnesi desek yanlış olmaz. İsminden de anlaşılacağı üzere, Safari Download Manager, Safari tarayıcınızı kullanarak dosyaları indirmenizi sağlıyoru. SDM ile indirin, iFile ile görüntüleyin.

Safari-Download-Manager

iPhone’larını aktif bir şekilde kullanmak isteyenler için Safari Download Manager mutlaka ama mutlaka bulunması gereken bir tweak.

Safari Download Manager’in ücreti ise 4.99 dolar.

Springtomize 2

Filippo Bigarella’nın üçünvü ve en popüler tweakı olan Springtomize 2, en önemli tweaklardan bir tanesi. iPhone’unuzun görünümünü değiştirmek istiyorsanız mutlaka edinmelisiniz.

Springtomize-2

Yukarıdaki resim herşeyi özetliyor zaten. Tweakın ücreti ise 2.99 dolar.

SwipeSelection

iPhone’u mükemmelliğe yaklaştıracak bir tek tweak varsa o da budur. Lütfen şimdi doğru Cydia’ya girin ve bu tweakı indirin. SwipeSelection, yazı seçimlerinizi daha rahat bir şekilde yapabilmeniz için oluşturulmuş bir tweaktır. İnanılmaz fakat apple bu düşünceden etkilenmiş olacak ki iOS’a entegre etti bu özelliği.

SwipeSelection

Yazı seçiminde istediğiniz yerde durarak yazıyı seçebilmenin ne kadar rahatsız edici ve zor olduğunu bilmeyeniniz yotur. SwipeSelection ile yazı seçimlerinizi kusursuz hâle getirebilirsiniz. Yazı düzenlemek iPhone’da hiç bu kadar mükemmel olmamıştı.

Uygulama üstüne üstlük ücretsiz olarak sunulmakta.

WinterBoard

Mükemmel bir iPhone listesine WinterBoard’ı eklemesek ayıp olurdu herhalde. iPhone’a tema yüklemek dendiğinde WinterBoard’dan başka bir uygulama akla gelmez muhtemelen. Sadece tema yüklemek değil, aklınıze gelebilecek her türlü görsel değişiklik için bu tweakı kullanabilirsiniz. WinterBoard telefonunzu yavaşlatmaz, görsel bir şenlik katar.

WinterBoard

Mükemmel bir görünüm için Springtomize 2 ile birlikte kullandığınızda muhteşem sonuçlar alacağınız aşikâr.

WinterBoard’ı Cydia’dan ücretsiz olarak indirin, sonra Cydia’ya tekrar girin ve temalarınızı yüklemeye başlayın.

Zephyr

Telefonunuzun kaydırma fonksiyonlarını kullanarak iPhone’unuzu kontrol etmek istiyorsanız Zephyr’i indirmelisiniz. Uygulama yöneticisini açmak ve uygulamalar arası geçiş yapmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Zephyr

Her ne kadar burdan okuyunca kullanışlı değil gibi gelse de Zephyr ile iPhone’unuzu kullanmaya başladığınızda ne demek istediğinizde çok iyi anlayacaksınız. Ana ekran tuşu kullanımınız minimuma inecek.

Ücreti ise 2.99 olarak sunuluyor.

İki konuda bahsettiğimiz eklentileri telefonunuza kurduğunuzda mükemmel bir iPhone zevki tadacaksınız. Elmadoktoru’nu takip edin, cihazınızı en verimli şekilde kullanmaya devam edin.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir