Pangu 1.1.0 İle Cydia Jailbreak Yapın

pangu-1.1

Windows kullanıcıları için geçtiğimiz hafta biraz problemli ve uğraştırıcı olsa da iOS 8.0 – 8.1 için jailbreak aracı olan Pangu 1.0.1 sürümü yayınlanmıştı. Bugün itibariyle hiç uğraştırıcı olmayan, Cydia uygulamasının direk olarak cihazınıza yükleyebileceğiniz Pangu 1.1.0 sürümü Windows kullanıcıları için yayınlandı. Gündüz saatlerinde haberini verdiğimiz üzere, Cydia kurulumu ve İngilizce kurulum aşamalarını içeren Pangu uygulamasında, bu iki değişikliğin yanı sıra birkaç farklı ekranla da karşılaşacaksınız.

Eğer iOS 8 yüklü cihazınıza hâlihazırda jailbreak yaptıysanız, bu konuyu daha fazla okumanıza gerek yok 🙂 Yayınlanan bu sürüm, Pangu uygulamasının son sürümü olarak düşünülebilir. Keza yapılan iyileştirmeler ve düzenlemeler, cihazınıza jailbreak yapabilmeyi süper kolay bir seviyeye getirmiş durumda. Pangu 1.1.0 sürümü çok iyi olmuş ve çok iyi bir şekilde çalışmakta.

İngilizce bilenler, aşağıdaki Pangu 1.1.0 iOS 8.x jailbreak videosunu izleyerek (İngilizce bilmiyorsanız bile izleyerek görüntülerden anlayabilirsiniz) nasıl jailbreak yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Peki, Pangu 1.1.0 ile iOS 8.x cihazınıza nasıl jailbreak yapacaksınız?

NOT: Jailbreak işlemine başlamadan önce, cihazınızın yedeğini aldıktan sonra iTunes ile temiz bir kurulum yapın (güncelleme yapmayın). Bunu yaparak jailbreak işleminin daha hızlı olmasını ve başarılı olma şansının artmasını sağlamış olursunuz. Bu anlatım yukarıda da bahsettiğimiz üzere Windows içindir.

Adım 1: iOS 8 yüklü cihazınızı bilgisayarınıza USB kablo ile bağlayın ve cihazınızın ekranında görünen Bu Cihaza Güvenilsin mi? Sorusuna Güven diyerek cevap verin. Aynı şekilde sorarsa bilgisayarınızdan da Güven cevabını verin.

Adım 2: Cihazınızı Uçak Moduna alın.

Adım 3: Buraya tıklayarak Pangu 1.1.0 sürümünü bilgisayarınıza indirin.

Adım 4: Pangu uygulaması bilgisayarınıza indiktan sonra, sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır,2ı tıklayın ve yönetici modunda çalıştırın.

Adım 5: Cihazınız Pangu uygulaması tarafından tanındıktan sonra, Start Jailbreak butonuna tıklayın.

Adım 6: Pangu tarafından sunulan notu okudukran sonra (İngilizce olan bu notu okumasanız da olur :)), Already Did yazan kısmı tıklayın ve jailbreak işlemine başlayın.

Adım 7: Sabırlı olun, aşamalar biraz uzun sürebilir, yükleme çubuğunun sonuna kadar dolmasını bekleyin. Çubuk dolduktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

Adım 8: Cihazınız yeniden başladıktan sonra Cydia uygulamasını cihazınızın ana ekranında göreceksiniz. Cydia’ya girerek dilediğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler sadece bu kadar. iOS 8.1 cihazınıza jailbreak yapmış oldunuz. Sizce de kolay değil mi?

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

23 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir