Pangu İle iOS 8.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS-8-jailbreak-pangu

Geçtiğimiz gün, Pangu jailbreak aracının yayınlandığını fakat Cydia’nın bu araçla cihazınıza yüklenemediğini, ufak tefek problemlerden dolayı yayınlanan linkin tekrar kaldırıldığını belirtmiştik. Saurik ile görüşmelerinin ardından Pangu ekibi sürpriz olarak iOS 8 için Pangu Jailbreak uygulamasını indirilmeye sundular. Her ne kadar bu bizler için sürpriz olsa da, becerikli Çin ekipleri için pek zor bir şey değil. Her ne kadar şu an yayınlanan Pangu uygulamasının ortalama bir kullanıcı için kullanımı içerisinde Cydia olmaması, Çince olması, sadece Windows için yayınlanmış olması açısından zor olsa da,i kesinlikle hiç olmamasından iyidir.

Aşağıda, Pangu 1.0.1 uygulaması ile nasıl jailbreak yaparım sorunuzun cevabını bulacaksınız. Adımları dikkatli olarak takip ederseniz, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iOS 8.1 kullanan tüm cihazlarınıza kolayca jailbreak yapabilirsiniz.

NOT: Bu işlemler sonucunda cihazınıza Cydia eklenmeyecek, konu altında bununla ilgili bilgilendirmeyi görebilirsiniz.

Adım 1: Cihazınıza güncelleme yapmanızdan ziyade sıfırlamak suretiyle iOS 8.1 kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Adım 2: Cihazınızdan Ayarlar > iCloud > iPhoneumu Bul yolunu izleyerek iPhoneumu Bul özelliğini kapatın.

Adım 3: iOS cihazınızda Ayarlar > Touch ID ve Parola kısmına giderek eğer varsa parolanızı iptal edin.

Adım 4: Windows yüklü bilgisayarınıza iTunes kurulumunu yapın ve iOS cihazınızın iTunes tarafından tanındığından ve işlem yapmaya müsait olduğundan emin olun. Bu konu önemli.

Adım 5: Buraya tıklayarak Pangu aracını indirin ve indirdiğiniz dosyayı sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

Adım 6: Pangu uygulaması açıldığında, buradaki linkte görünen kutucuğun işaretli olmaması gerekiyor. Bu kutucuğu kaldırarak cihazınıza gerekli uygulamayı kurmamış olacaksınız.

Adım 7: Pangu uygulaması iOS cihazınızı tanıyana kadar bekleyin ve tanıdıktan sonra mavi renkli jailbreak butonuna dokunarak jailbreak işlemini başlatın.

Adım 8: İşlemlerin tamamlanması biraz uzun süre olabilir, bu süre zarfında biraz sabırlı olun. Cihazınızın ekranında bir süre sonra Pangu uygulaması görünecek, ona dokunarak işleme devam edin.

Adım 9: Buraya tıklayarak Cydia iOS 8 Cihazınıza Nasıl Kurulur konumuzu inceleyerek cihazınıza Cydia kurulumu ile ilgili gerekli dokümanı okuyun ve işleminize oradan devam edin. Cihazınıza Cydia kurduktan sonra tweak ve uygulamaları cihazınıza kurmaya başlayın.

Yukarıdaki adımları eksiksiz tamamlamanız halinde iOS 8.1 kurulu cihazınıza sorunsuz bir şekilde jailbreak yapmış olursunuz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, evet, bu uygulama iPhone 6 ve iPhone 6 Plus üzerinde de çalışıyor.

Yaşadığınız problemleri bizlerle paylaşırsanız, sorunlarınızı çözmede elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Pangu jailbreak uygulamasını indirmek için tıklayın.

58 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir