Rehberi, Notları, Smsleri Bilgisayarınıza Kopyalayın

Son iOS 5 ile birlikte iCihazınızı her ne kadar iCloud üzerinden yedekleme imkanı bulunsa da, birçok kişi, rehberini, mesajlarını veya notlarını bilgisayarında saklayıp muhafaza etmek isteyebilir.

iphone rehber, mesaj, not yedekleme

Rehberinizi, notlarınızı ve mesajlarınızı bilgisayarınıza yedeklemek için öncelikle sistem dosyalarına erişmek için bir programa ihtiyacınız var.

Eğer Windows kullanıcısıysanız, iFunbox, iPhone Browser gibi bir program, mac kullanıcısıysanız DiskAid gibi bir program işinizi görecektir. Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra;

  1. SMS’lerinize ulaşmak için:  /var/mobile/Library/SMS klasörünü bulun“sms.db” dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın. Telefonunuza restore yaptığınızda veya farklı bir cihaz kullanmaya başladığınızda aynı dosyayı aynı klasöre atarak eski SMS’lerinize ulaşabilirsiniz.
  2. Rehberinize Ulaşmak İçin: /var/mobile/Library/AddressBook klasörüAddressBook.sqlitedb” ve “AddressBookImages.sqlitedb” dosyaları kişilerinize ulaşmak için işinizi görecektir.
  3. Notlarınıza Ulaşmak İçin: /var/mobile/Library/Notes bölümüNotes.idx ve “Notes.sqlite” dosyalarını yedekleyerek, notlarınızı güvenli bir şekilde bilgisayarınıza aktarmış olacaksınız.

3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir